Švéd Samuelsson najrýchlejší v úvodnom šprinte, Slováci takmer na samom chvoste

Trojica Samuelsson, Christiansen a Bö po šprinte v ÖstersundeTrojica Samuelsson, Christiansen a Bö po šprinte v Östersunde Zdroj: SITA/Anders Wiklund/TT via AP

ÖSTERSUND - Švédsky biatlonista Sebastian Samuelsson zvíťazil v nedeľnom úvodnom šprinte novej sezóny Svetového pohára. Na domácej pôde v Östersunde zdolal po bezchybnej streľbe o 11,8 sekundy Nóra Vetleho Sjastada Christiansena. Tretí bol s mankom 12,2 ďalší Nór Johannes Thingnes Bö.

Trojica Slovákov skončila ďaleko za bodovanou štyridsiatkou. Michalovi Šimovi patrila 86. priečka, Matej Baloga a Tomáš Sklenárik obsadili pozície až v druhej stovke.

Slovenský biatlonista Michal Šima Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Anders Wiklund/TT via AP

Samuelsson zaznamenal druhé prvenstvo v kariére, pred rokom triumfoval aj v stíhačke v Kontiolahti. K bezchybnej streľbe pridal aj najrýchlejší bežecký čas a víťazstvo si pripísal s prehľadom. "Prvý triumf v šprinte, úžasný pocit. Predviedol som perfektnú jazdu. Boli to zrejme moje najlepšie preteky v kariére," tešil sa podľa biathlonworld.com po pretekoch Samuelsson, ktorý v predchádzajúci deň skončil po šiestich chybách na strelnici až na 40. mieste.

Na prvom mieste celkového poradia sa po dvoch pretekoch ocitli dvaja biatlonisti. Simon Desthieux i Johannes Thingnes Bö zaznamenali v úvodných dvoch súťažiach rovnaké umiestnenia tretie a piate miesto.

Svetový pohár vo švédskom Östersunde - šprint:
muži (10 km): 1. Sebastian Samuelsson (Švéd.) 22:33,5 min (0 trestných okruhov), 2. Vetle Sjastad Christiansen +11,8 (0), 3. Johannes Thingnes Bö (obaja Nór.) +12,2 s (0), 4. Emilien Jacquelin +23,2 (1), 5. Simon Desthieux (obaja Fr.) +23,8 (0), 6. Philipp Nawrath (Nem.) (0) a Fabien Claude (Fr.) obaja +27,5 (1), 8. Sivert Guttrom Bakken +37,6 (0), 9. Filip Fjeld Andersen (obaja Nór.) +49,1 (0), 10. Alexander Loginov (Rus.) +53,4 (0),... 86. Michal ŠIMA +2:58,4 min (2), 102. Matej BALOGA +3:16,9 (1), 116. Tomáš SKLENÁRIK (všetci SR) +4:38,5 (5)

Poradie v SP (po 2 z 22 pretekoch): 1. J. T. Bö a Desthieux po 88, 3. Tarjei Bö 83, 4. Christiansen 78, 5. Bakken 72, 6. F. Claude 68

Viac o téme: Vetle Sjastad Christiansen Sebastian Samuelsson