Olympijská šampiónka povedala dosť: Maiken Caspersen Fallová ukončila bohatú kariéru

Nórska bežkyňa na lyžiach Maiken Caspersenová FallováNórska bežkyňa na lyžiach Maiken Caspersenová Fallová Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

OSLO - Nórska bežkyňa na lyžiach Maiken Caspersen Fallová ukončila vo veku 31 rokov aktívnu kariéru. Jej najväčším úspechom je zisk olympijského zlata v šprinte voľnou technikou na ZOH 2014 v Soči. O štyri roky neskôr v Pjongčangu získala striebro v šprinte klasicky a na rovnakých hrách získala aj tretí cenný kov pod piatimi kruhmi, bronz v tímšprinte voľne.

Fallovej doménou bola najkratšia bežecká trať. Z majstrovstiev sveta má celkovo desať medailí, individuálne zlato vybojovala vo šprinte voľnou technikou v Lahti 2017 i v Seefelde 2019. Vo Svetovom pohári absolvovala 168 štartov a pripísala si 55 pódiových umiestnení, z toho 22 víťazstiev. Správu priniesla fis-ski.com.

"Je to trochu smutné, pretože beh na lyžiach bol mnoho rokov súčasťou môjho života. Som ale hrdá na to, čo som dosiahla," povedala denníku VG Fallová. Vo Svetovom pohári vyhrala 22 individuálnych pretekov a v rokoch 2016-18 ovládla trikrát za sebou hodnotenie šprintu.

Viac o téme: Maiken Caspersen Fallaová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy