Beh na lyžiach

Martin Bajčičák
Zmeny vo vedení SLA: Na čelo bežeckého úseku sa postavil bývalý reprezentant

BRATISLAVA - Na čelo bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) sa postavil bývalý reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák. Do funkcie...

Andrus Veerpalu
Kauza vyplávala na povrch počas MS a teraz prišiel trest: Olympijský víťaz dostal dva roky

TALLINN - Bývalý úspešný bežec na lyžiach a olympijský víťaz zo Salt Lake City 2002 i Turína 2006 Andrus Veerpalu z Estónska dostal dvojročný zákaz činnosti....

Jarl Magnus Riiber
Nórsky suverén to opäť dokázal: Tesné víťazstvo a zavŕšenie zlatého hetriku

KLINGENTHAL - Nórsky reprezentant v severskej kombinácii Jarl Magnus Riiber získal tretiu sezónu po sebe veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo...

Americká bežkyňa na lyžiach
Bývala šampiónka sa dočkala po troch rokoch, Američanka zmenila históriu behu na lyžiach

ENGADIN - Nórska bežkyňa na lyžiach Heidi Wengová triumfovala v nedeľných stíhacích pretekoch na 30 km voľne vo švajčiarskom Engadine. V záverečnej súťaži...

Foto Kläbo získal zlato na
Strhujúci finiš na päťdesiatke: Favoriti si to rozdali v šprinte, veľký zvrat po pretekoch!

OBERSTDORF - Zlato v nedeľných pretekoch na 50 km klasicky s hromadným štartom na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe napokon získal nórsky bežec...

Nórska bežkyňa na lyžiach
Nórska bežkyňa opäť deklasovala konkurenciu: Johaugová má štrnáste zlato z majstrovstiev

OBERSTDORF - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová potvrdila svoju dominanciu na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe. V sobotu suverénne obhájila...

Zlatá nórska štafeta
Dominantný výkon, Nórsko zbiera samé úspechy: Jedenásta zlatá medaila v sérii

OBERSTDORF- Kvarteto nórskych bežcov na lyžiach v zložení Pal Golberg, Emil Iversen, Hans Christer Holund, Johannes Hösflot Kläbo získalo na MS v Oberstdorfe...

Foto Nórske reprezentantky sa radujú
V štafete jasne dominovali nórske reprezentantky: Pre Johaugovú je to už neuveriteľný 13. titul!

OBERSTDORF - Kvarteto nórskych bežkýň na lyžiach v zložení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová, Helene Marie Fossesholmová získalo na...

Foto Hans Christer Holund oslavuje
Nórsky bežec Holund s jednoznačným triumfom berie zlato: Najväčšia vec v mojej kariére!

OBERSTDORF - Nórsky bežec na lyžiach Hans Christer Holund získal zlatú medailu v stredajších pretekoch na 15 km voľne s intervalovým štartom na majstrovstvách...

Foto Nórska bežkyňa na lyžiach
Therese Johaugová je novou majsterkou sveta: Konkurenciu zničila rozdielom triedy

OBERSTDORF - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v utorkových pretekoch na 10 km voľne s intervalovým štartom na...

Erik Valnes a Johannes
Slovenky v tímšprinte na štrnástom mieste, Nórsko a Švédsko oslavujú zisk zlatých medailí

OBERSTDORF - Nórska dvojica Erik Valnes, Johannes Hösflot Kläbo a Švédky Maja Dahlqvistová, Jonna Sundlingová získali zlaté medaily v bežeckom tímšprinte...

Alexander Boľšunov
Zlatá ruská radosť na MS v Oberstdorfe: Boľšunov vypálil rybník pätici Nórov

OBERSTDORF - Ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov získal na majstrovstvách sveta v Oberstdorfe zlatú medailu v skiatlone na 15+15 km. V nemeckom stredisku...

Foto Therese Johaugová v Oberstdorfe
Nórska suverénka opäť nenašla premožiteľku: Johaugová v Oberstdorfe obhájila zlato v skiatlone

OBERSTDORF - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová získala na majstrovstvách sveta v Oberstdorfe zlatú medailu v skiatlone na 7,5+7,5 km. V nemeckom...

Slovenská bežkyňa na lyžiach
Slovenským reprezentantkám sa vôbec nedarilo: Procházková ani Klementová neprešli kvalifikáciou

OBERSTDORF - Slovenským reprezentantkám v behu na lyžiach nevyšiel vstup do bojov na MS v severskom lyžovaní v Oberstdorfe. Alena Procházková a Barbora...

Tréner stojí na prázdnej
Veľké sklamanie pre Česko, podujatie v Novom Meste zrušené: Príprave sme venovali polroka

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Preteky Svetového pohára v behu na lyžiach v Novom Meste na Morave sa napokon neuskutočnia. Organizátori pôvodne dostali výnimku...

Martin Johnsrud Sundby a
Nové Město na Moravě reprezentáciu Nórska neprivíta: Miera infekcie v Česku je vysoká

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Nórski reprezentanti nebudú štartovať na februárovom podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach v Novom Měste na Moravě. Dôvodom...

Ruský bežec na lyžiach
Boľšunov opäť deklasoval konkurenciu: Ruský bežec obhájil svoj triumf na Tour de Ski

VAL DI FIEMME - Ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov obhájil celkový triumf na Tou de Ski. V záverečnej 8. etape pretekoch na 10 km s hromadným štartom...

Na snímke americká bežkyňa
Prvá víťazka mimo Európy: Američanka Digginsová prepísala históriu Tour de Ski

VAL DI FIEMME - Americká bežkyňa na lyžiach Jessie Digginsová sa stala celkovou víťazkou Tour de Ski. Stačilo jej na to 2. miesto v záverečnej 8. etape...

Foto Ruska Natalia Nepriajevová slávi
Skvelá taktika slávila úspech! Nepriajevová vyhrala šiestu etapu, na čele Tour stále Digginsová

VAL DI FIEMME - Ruská bežkyňa na lyžiach Natalia Nepriajevová vyhrala piatkovú 6. etapu Tour de Ski - preteky na 10 km klasickou technikou s hromadným...

Ruská radosť na Tour de Ski: Boľšunov si postrážil náskok a vyhral 3. etapu

VAL MÜSTAIR - Ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov triumfoval v nedeľňajšej 3. etape Tour de Ski, ktorou boli stíhacie preteky na 15 km voľnou technikou...