Beh na lyžiach

Blanka Paulů
Je legendou zimných športov: Česká olympionička u nás nemala konkurenciu

PRAHA - Bežkyňa na lyžiach Blanka Paulů, ktorá sa narodila 31. marca 1954, patrila v 70. a 80. rokoch k svetovej špičke. Dnes oslavuje okrúhlu sedemdesiatku.

Nórska bežkyňa na lyžiach
Najlepší návrat, aký len mohol byť: Nórska fenoménka vyhrala prvé preteky po dvojročnej pauze

LILEHAMMER - Štrnásťnásobná majsterka sveta Therese Johaugová sa po dvojročnej pauze vrátila na bežky suverénnou výhrou na domácom šampionáte.

Nórsky bežec na lyžiach
Rozhodlo 54 bodov: Nórsko má nového šampióna, Kläbo sa musí uspokojiť s druhým miestom

FALUN - Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo triumfoval v nedeľných záverečných pretekoch Svetového pohára na 20 km voľnou technikou s hromadným...

Americká bežkyňa na lyžiach
Po Shiffrinovej ďalšia americká šampiónka: Veľký glóbus má (staro)novú držiteľku

FALUN - Americká bežkyňa na lyžiach Jessica Digginsová sa stala druhýkrát v kariére celkovou víťazkou Svetového pohára.

Trio najlepších zľava: Iivo
Konkurencii ukázali chrbát: Niskanenová a Kläbo si podmanili sobotné preteky

FALUN - Nórsky bežec na lyžiach Johannes Kläbo zvíťazil v sobotňajších pretekoch na 10 km klasicky na podujatí Svetového pohára vo švédskom Falune.

Foto Kristine Stavaas Skistadová oslavuje
FOTO Tieto preteky ešte nič neznamenali: Zamotaný koniec, čaká nás tuhý boj o glóbusy

FALUN - Nórski bežci na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo a Kristine Stavaas Skistadová sa stali víťazmi piatkového šprintu klasicky vo švédskom Falune, ktorý...

Foto Kristine Stavaas Skistadová (uprostred)
FOTO Dvojnásobná radosť, dnes nemali konkurenciu: Malé glóbusy sú v správnych rukách

DRAMMEN - Nórski bežci na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo a Kristine Stavaas Skistadová zvíťazili v šprinte klasicky na podujatí Svetového pohára v Drammene.

Johannes Hösflot Kläbo sa
Severská veľmoc opäť nedala konkurencii šancu: Kläbo rozburácal tribúny premiérovým triumfom

OSLO - Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo triumfoval v nedeľných pretekoch Svetového pohára v Osle na 50 kilometrov. Na slávnom Holmenkollene...

FotoVideo Frida Karlssonová
Video Beh na lyžiach
VIDEO Veľká fraška vo Svetovom pohári: Pobúrené lyžiarky, preteky narušili opití fanúšikovia

HOLMENKOLLEN - Sobotňajšie preteky lyžiarokk v behu na 50 km klasicky na Svetovom pohári v Osle sprevádzali potýčky opitých fanúšikov.

Video Frida Karlssonová oslavuje víťazstvo
VIDEO Nikomu nedala šancu: Švédka Karlssonová dominovala v historických pretekoch

OSLO - Švédska bežkyňa na lyžiach Frida Karlssonová suverénnym spôsobom triumfovala v historicky prvých ženských pretekoch Svetového pohára na 50 km klasicky...

Vladimir Smirnov
Ako jediný dokázal narušiť hegemóniu Nórska: Ikona z Kazachstanu má dnes veľký deň

ASTANA - Svetový pohár v behu na lyžiach mužov mal takmer po celé 90. roky víťazov z Nórska. Nadvládu lyžiarov z tejto severskej krajiny dokázal narušiť...

Foto Johannes Hösflot Kläbo zvíťazil
Nórska dominancia v behu na lyžiach: Kläbo a Skistadová ovládli šprinty v Lahti

LAHTI - Nórski bežci na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo a Kristine Stavaas Skistadová zvíťazili v šprinte voľnou technikou na podujatí Svetového pohára...

Foto Johannes Hösflot Kläbo, Iivo
Líder celkového poradia zaostal vyše minútu a pol: Zvíťazil nórsky rýchlik na lyžiach

LAHTI - Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo triumfoval v sobotných pretekoch na 20 km na podujatí Svetového pohára vo fínskom Lahti.

Zľava Victoria Carlová, Krista
VIDEO Problémy na trati a viacero pádov: Fínsko oslavuje obrovský úspech

LAHTI - Fínska bežkyňa na lyžiach Krista Pärmäkoskiová vyhrala sobotňajšie preteky Svetového pohára na 20 kilometrov klasicky v domácom Lahti.

FotoVideo Oslavujúci Marco Odermatt
Švajčiarsky suverén opäť dominoval a získal ďalší glóbus do zbierky, Žampa kruto doplatil na chybu

ASPEN - Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt po zisku veľkého krištáľového glóbusu ukoristil aj malý za obrovský slalom. Suverén prebiehajúcej sezóny triumfoval...

Oslavujúci Paal Golberg
Suverenita severskej veľmoci pokračuje: Nórski bežci ovládli tímšprint v Lahti

LAHTI - Nórska dvojica Paal Golberg a Johannes Hösflot Kläbo zvíťazila v piatkovom tímšprinte klasicky v rámci podujatia Svetového pohára vo fínskom Lahti.

Dvojnásobný majster sveta v
Kariéru ukončil pred desiatimi rokmi: Bývalý reprezentant (44) sa zúčastní slávneho podujatia

MORA - Dvojnásobný majster sveta v behu na lyžiach Axel Teichmann sa zúčastní na jubilejnom 100. ročníku podujatia Vasov beh (Vasaloppet) vo Švédsku.

Video Na snímke nemecký biatlonista
VIDEO Mimoriadny športovec a výnimočný človek: Ikona svetového biatlonu ohlásila koniec kariéry

BERLÍN - Nemecký biatlonista Benedikt Doll v piatok oznámil, že po sezóne ukončí profesionálnu kariéru.

Švédska bežkyňa na lyžiach
Nechala za sebou celkovú líderku aj zvyšok poľa: Švédka Sundlingová ovládla preteky v Minneapolise

MINNEAPOLIS - Švédska bežkyňa na lyžiach Jonna Sundlingová zvíťazila v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára v americkom Minneapolise.

Americký bežec na lyžiach
Nechal za sebou aj celkového lídra: Preteky Svetového pohára v Minneapolise s nečakaným víťazom

MINNEAPOLIS - Americký bežec na lyžiach Gus Schumacher sa stal prekvapujúcim víťazom nedeľňajších pretekov Svetového pohára na domácej pôde v Minneapolise.