Beh na lyžiach

Rus Alexander Boľšunov
Rusko totálne deklasovalo konkurenciu: Stíhačku v Ruke ovládol Boľšunov a je celkovým lídrom

RUKA - Rus Alexander Boľšunov zvíťazil v nedeľných stíhacích pretekoch na 15 km na podujatí Svetového pohára bežcov na lyžiach vo fínskej Ruke. V šprinte...

Rus Alexander Terenťjev víťazí
Komplikácie vo fínskej Ruke: Extrémne podmienky nútia organizátorov k zmenám!

RUKA - Nedeľný štart stíhacích pretekov žien na 10 km v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskej Ruke museli odložiť.

Maja Dahlqvistová
Švédka Dahlqvistová dominovala v ouvertúre v Ruke, premiérový triumf aj pre Terenťjeva

RUKA - Rus Alexander Terenťjev a Švédka Maja Dahlqvistová triumfovali v úvodných pretekoch nového ročníka Svetového pohára v behu na lyžiach. Obaja dominovali...

Tréner bežcov na lyžiach
ZOH Peking
Tréner bežcov na lyžiach skritizoval hry v Pekingu: Skutočná olympiáda bude v roku 2026

PEKING - Tréner nemeckých bežcov na lyžiach Peter Schlickenrieder skritizoval trate pre februárové olympijské hry v Pekingu. Podľa päťdesiatročného kouča...

Barbora Klementová
Koronavírus v slovenskom tábore: Pozitívny test vyradil sestru Barbory Klementovej

RUKA - Členka slovenskej výpravy Marianna Klementová mala pred úvodným podujatím Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskej Ruke pozitívny test na koronavírus....

Linn Svahnová
Ležala na zemi, objímala svojho psa a plakala: Olympiáda prišla o veľkú hviezdu

ŠTOKHOLM - Elitná švédska bežkyňa na lyžiach Linn Svahnová príde kvôli problémom s ramenom o februárové hry v Pekingu. Majiteľka malého krištáľového glóbusu...

Švajčiarsky bežec na lyžiach
Jeho úspechy obdivuje aj Federer: Švajčiarsky velikán po sezóne ukončí kariéru

BAZILEJ - Štvornásobný olympijský víťaz v behu na lyžiach Dario Cologna po sezóne ukončí kariéru. Tridsaťpäťročný Švajčiar by mal štvrtýkrát pretekať na...

Foto Nórski bežci na lyžiach
Dvojnásobný majster sveta ukončil kariéru: Získal som skvelých priateľov a množstvo spomienok

OSLO - Dvojnásobný majster sveta v bežeckom lyžovaní Niklas Dyrhaug ukončil vo veku 34 rokov športovú kariéru. Oznámil to v utorok na sociálnych sieťach.

Foto Andrus Veerpalu
Toto mu teda nevyšlo! Estónsky bežec na lyžiach putuje do väzenia

VIEDEŇ - Estónsky bežec na lyžiach Andreas Veerpalu bol v Rakúsku za doping a sprisahania odsúdený na päť mesiacov väzenia s trojročnou podmienkou. Navyše...

Martin Bajčičák
Zmeny vo vedení SLA: Na čelo bežeckého úseku sa postavil bývalý reprezentant

BRATISLAVA - Na čelo bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) sa postavil bývalý reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák. Do funkcie...

Andrus Veerpalu
Kauza vyplávala na povrch počas MS a teraz prišiel trest: Olympijský víťaz dostal dva roky

TALLINN - Bývalý úspešný bežec na lyžiach a olympijský víťaz zo Salt Lake City 2002 i Turína 2006 Andrus Veerpalu z Estónska dostal dvojročný zákaz činnosti....

Jarl Magnus Riiber
Nórsky suverén to opäť dokázal: Tesné víťazstvo a zavŕšenie zlatého hetriku

KLINGENTHAL - Nórsky reprezentant v severskej kombinácii Jarl Magnus Riiber získal tretiu sezónu po sebe veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo...

Americká bežkyňa na lyžiach
Bývala šampiónka sa dočkala po troch rokoch, Američanka zmenila históriu behu na lyžiach

ENGADIN - Nórska bežkyňa na lyžiach Heidi Wengová triumfovala v nedeľných stíhacích pretekoch na 30 km voľne vo švajčiarskom Engadine. V záverečnej súťaži...

Foto Kläbo získal zlato na
Strhujúci finiš na päťdesiatke: Favoriti si to rozdali v šprinte, veľký zvrat po pretekoch!

OBERSTDORF - Zlato v nedeľných pretekoch na 50 km klasicky s hromadným štartom na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe napokon získal nórsky bežec...

Nórska bežkyňa na lyžiach
Nórska bežkyňa opäť deklasovala konkurenciu: Johaugová má štrnáste zlato z majstrovstiev

OBERSTDORF - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová potvrdila svoju dominanciu na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe. V sobotu suverénne obhájila...

Zlatá nórska štafeta
Dominantný výkon, Nórsko zbiera samé úspechy: Jedenásta zlatá medaila v sérii

OBERSTDORF- Kvarteto nórskych bežcov na lyžiach v zložení Pal Golberg, Emil Iversen, Hans Christer Holund, Johannes Hösflot Kläbo získalo na MS v Oberstdorfe...

Foto Nórske reprezentantky sa radujú
V štafete jasne dominovali nórske reprezentantky: Pre Johaugovú je to už neuveriteľný 13. titul!

OBERSTDORF - Kvarteto nórskych bežkýň na lyžiach v zložení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová, Helene Marie Fossesholmová získalo na...

Foto Hans Christer Holund oslavuje
Nórsky bežec Holund s jednoznačným triumfom berie zlato: Najväčšia vec v mojej kariére!

OBERSTDORF - Nórsky bežec na lyžiach Hans Christer Holund získal zlatú medailu v stredajších pretekoch na 15 km voľne s intervalovým štartom na majstrovstvách...

Foto Nórska bežkyňa na lyžiach
Therese Johaugová je novou majsterkou sveta: Konkurenciu zničila rozdielom triedy

OBERSTDORF - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v utorkových pretekoch na 10 km voľne s intervalovým štartom na...

Erik Valnes a Johannes
Slovenky v tímšprinte na štrnástom mieste, Nórsko a Švédsko oslavujú zisk zlatých medailí

OBERSTDORF - Nórska dvojica Erik Valnes, Johannes Hösflot Kläbo a Švédky Maja Dahlqvistová, Jonna Sundlingová získali zlaté medaily v bežeckom tímšprinte...