Tesne, ale predsa: Slovenky dosiahli v disciplíne Highlight historický postup

Slovenská reprezentantka v synchronizovanom plávaní Chiara DikyováSlovenská reprezentantka v synchronizovanom plávaní Chiara Dikyová Zdroj: TASR/DUNA/MTI/Zsolt Szigetvary

BUDAPEŠŤ - Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní sa na MS v plaveckých športoch v Budapešti prebojovali do sobotňajšieho finále v disciplíne Highlight. V kvalifikácii obsadili poslednú postupovú 12. pozíciu bodovým ziskom 77,0667. Pre slovenské akvabely pôjde o historicky prvé finále v tímovej zostave.

"Ide vôbec o najvyššie bodové skóre pre naše dievčatá na podujatí takéhoto významu," prezradila z dejiska svetového šampionátu vedúca výpravy a trénerka Monika Thuringerová na facebooku Slovenskej plaveckej federácie.

Vo štvrtkovej kvalifikácii sa predstavilo celkovo 15 tímov, desaťčlenné slovenské družstvo v zložení Chiara Dikyová, Nicol Dikyová, Laura Domčeková, Tereza Ďurišová, Emily Rebecca Italyová, Lenka Keprtová, Nina Lukáčová, Linda McDonnellová, Terézia Šabajová a Laura Francis An Waterloosová za sebou nechalo Austráliu, Thajsko a Kostariku. Najvyššiu známku získala Ukrajina (94,2333) pred Talianskom a Španielskom.

Finále súťaže Highlight je na programe v sobotu o 15.00 h.

Viac o téme: Slovensko MS v plávaní Synchronizované plávanie Chiara Dikyová Nicol Dikyová Laura Domčeková Tereza Ďurišová Emily Rebecca Italyová Lenka Keprtová Nina Lukáčová Linda McDonnellová Terézia Šabajová Laura Francis An Waterloosová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy