VIDEO Lúčiaci sa atlét prežil drámu s nádherným koncom: Mám nervy úplne v pr***i!

Arthur AbeleArthur Abele Zdroj: Koláž - SITA/AP/Martin Meissner

MNÍCHOV - Drámu so šťastným koncom prežil na majstrovstvách Európy v Mníchove vo svojom poslednom desaťboji kariéry úradujúci kontinentálny šampión Arthur Abele.

Lúčiaci sa nemecký atlét bol pôvodne diskvalifikovaný z behu na 110 metrov prekážok za zlý štart, po úspešnom proteste si však mohol o niekoľko hodín neskôr zabehnúť sólo preteky a vychutnať si búrlivé ovácie publika.

Tridsaťšesťročný Abele už pred šampionátom vyhlásil, že v Mníchove ukončí po dvadsiatich rokoch atletickú kariéru. Po zdravotných problémoch z minulých sezón síce nepomýšľal na obhajobu zlata z ME 2018 v Berlíne, napriek tomu mu záležalo na tom, aby v posledných pretekoch predviedol čo najlepší výkon.

Príbeh ako z filmu

Keď nebol kvôli ohlásenému chybnému štartu pustený do prekážkového behu, len ťažko Abele zadržiaval slzy. Sám sa diskvalifikácii čudoval, pretože sa aj podľa televíznych záberov zdalo, že pravidlá neporušil.

V desaťboji však pokračoval halový vicemajster Európy z Prahy 2015 bez zapísaného výkonu z tejto disciplíny. Až potom, čo dokončil diskársku súťaž, sa dozvedel, že s protestom nemecká výprava uspela.

Na nepríjemých udalostiach Abele svojím spôsobom zarobil, pretože vzhľadom na to, že nemal ambície na celkové umiestnenie, mohol si náhradné sólo preteky plne vychutnať. Už pri opätovnom nástupe na štart ho vítalo 20-tisíc fanúšikov na Olympijskom štadióne, ktorí mu pri behu vytvorili búrlivú atmosféru.

"Som úplne hotový. Mám nervy úplne v pr...ri," povedal s úsmevom ešte na dráhe Abele, ktorý sa po dobehu v čase 14,50 radoval ako víťaz so zdvihnutými rukami. Krátko potom sa už musel opäť ponáhľať do žrďárskeho sektora, kde súťaž v desaťboji pokračovala.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: ME v atletike Arthur Abele
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/European Athletics, ČT sport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy