VIDEO Úspešný deň na MS v plávaní: Padli až tri slovenské rekordy!

Na snímke slovenskí reprezentanti v plávaní prvý rad zľava Tamara Potocká, Nikoleta Trníková, Martina Cibulková a Lillian Slušná. Zadný rad zľava Ján Blanár, Richard Nagy, Tomáš Klobučník, tréner Roman Havrlant, Jakub Poliačik, druhý tréner Karol Púzser aNa snímke slovenskí reprezentanti v plávaní prvý rad zľava Tamara Potocká, Nikoleta Trníková, Martina Cibulková a Lillian Slušná. Zadný rad zľava Ján Blanár, Richard Nagy, Tomáš Klobučník, tréner Roman Havrlant, Jakub Poliačik, druhý tréner Karol Púzser a Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

MELBOURNE - Slovenská plavecká štafeta na 4x100 m v.sp. v zložení Lillian Slušná, Tamara Potocká, Zora Ripková, Teresa Ivanová obsadila v rozplavbách na MS v krátkom bazéne v Melbourne 10. miesto časom 3:39,23.

Časom 3:39,23 vytvorila nový národný rekord. Doterajšie maximum prekonala o 2,63 s. Od postupu do finále ju delilo vyše päť sekúnd.

Skvelé výkony Slušnej a Nagya

Talentovaná Slušná sa predstavila aj na 50 m motýlik. Vo svojej najsilnejšej disciplíne skončila na 23. priečke v novom juniorskom rekorde 26,30. Rovnaké umiestnenie dosiahla aj Martina Cibulková na 400 m v.sp. (4:19,76).

Richarda Nagya klasifikovali na 200 m pol.pr. na 20. pozícii. Skúsený reprezentant vylepšil časom 1:57,13 vlastný slovenský rekord. Nikoleta Trníková bola v rovnakej disciplíne na 27. priečke (2:13,00), Adam Halas v motýľkarskom šprinte 37. (23,29).

"V prvý súťažný deň bolo v akcii osem slovenských reprezentantov a padli tri národné rekordy. Lillian Slušná posunula hranicu juniorského rekordu na 50 m motýlik o 0,24 s, čo je výborný výsledok.

Rišo Nagy posunul slovenské maximum na polohovke o 1,05 s a ženská krauliarska štafeta dokonca o 2,63 s," uviedol pre oficiálnu webovú stránku Slovenskej plaveckej federácie z dejiska šampionátu vedúci výpravy a šéftréner Roman Havrlant.

Viac o téme: Richard Nagy Nikoleta Trníková Tamara Potocká Lillian Slušná Teresa Ivanová Zora Ripková
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Slovenská plavecká federácia - SPF
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy