Fenomenálny Bö si pripísal šiesty triumf v sezóne, Šima postúpil do sobotňajších pretekov

Johannes Thingnes BoeJohannes Thingnes Boe Zdroj: SITA/AP/Andreas Schaad

POKLJUKA - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v piatkovom šprinte Svetového pohára v slovinskej Pokljuke. Pripísal si šieste víťazstvo v sezóne. Na pódiu ho doplnili jeho brat Tarjei s mankom +48,1 s a ďalší krajan Sturla Holm Lägreid s odstupom 55,6 s.

Najlepším zo Slovákov bol Michal Šima, ktorý obsadil 52. priečku, keď minul raz v stoji a s mankom 3:05,5 min postúpil do sobotňajších stíhacích pretekov.

Tomáš Sklenárik skončil na 84. mieste s bilanciou na streľbe 2+1 a stratou +4:23,7. Damián Česnek obsadil 92. priečku, keď raz netrafil na oboch položkách a do cieľa prišiel s odstupom +7:11,3 min od víťaza.

Johannes Thingnes Bö na trati minul jeden terč na položke v ľahu, no na trati nemal konkurenciu a premožiteľa tak nenašiel ani vo štvrtom šprinte sezóny. Tarjei na strelnici nezaváhal, no aj tak bude v stíhačke štartovať s výrazným odstupom za bratom.

Lägreid netrafil raz v ľahu. "Myslím si, že to boli z mojej strany dokonalé preteky. Udával som si správne tempo. Navyše som mal úžasne pripravené lyže, to bol možno top 3 výkon za moju kariéru od servismanov," uviedol pre biathlonworld.com suverénny líder celkového poradia SP J. T. Bö.

Svetový pohár v slovinskej Pokljuke

Šprint mužov (10 km): 1. Johannes Thingnes Bö 23:55,9 min (1 trestný okruh), 2. Tarjei Bö +48,1 s (0), 3. Sturla Holm Lägreid  (všetci Nór.) +55,6 (1), 4. Benedikt Doll (Nem.) +1:03,3 min (1), 5. Michal Krčmář (ČR) +1:03,9 (0), 6. Tommaso Giacomel (Tal.) +1:09,5 (2), 7. Timofej Lapšin (Kór. rep.) +1:17,3 (0), 8. Roman Rees (Nem.) +1:17,9 (1), 9. Quentin Fillon Maillet +1:21,2 (1), 10. Antonin Guigonnat (obaja Fr.) +1:27,7 (1),... 52. Michal ŠIMA +3:05,5 (1), 84. Tomáš SKLENÁRIK +4:23,7 (3), 92. Damián CESNEK (všetci SR)  +7:11,3 (2)

Celkové poradie SP (po 9 z 21 pretekov): 1. J. T. Bö 689 bodov, 2. Lägreid 625, 3. Emilien Jacquelin (Fr.) 319, 4. Vetle Christiansen 313, 5. Johannes Dale (obaja Nór.) 303, 6. Fillon Maillet 302,... 62. ŠIMA 14

Celkové poradie v šprintoch (po 4 zo 7 pretekov): J. T. Bö 360, 2. Lägreid 270, 3. Doll 167, 4. Jacquelin 148, 5. Filip Fjeld Andersen (Nór.) 142, 6. Martin Ponsiluoma (Švéd.) 138,... 50. ŠIMA 14

Viac o téme: Šprint Rýchlostné preteky Pokljuka Johannes Thingnes Bö Michal Šima Tomáš Sklenárik