Bayern zakopol na domácej pôde, Dortmund premárnil šancu dobehnúť večného rivala

Hráč Joshua Kimmich (vľavo) z Bayernu Mníchov v súboji o loptu s Christophom Baumgartnerom z HoffenheimuHráč Joshua Kimmich (vľavo) z Bayernu Mníchov v súboji o loptu s Christophom Baumgartnerom z Hoffenheimu Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali v sobotňajšom zápase 28. kola nemeckej Bundesligy doma s Hoffenheimom 1:1.

Napriek tomu však zostali na čele tabuľky o dva body pred Borussiou Dortmund. Tá remizovala na pôde Stuttgartu 3:3, keď vyrovnávajúci gól inkasovala v siedmej minúte nadstavenia a všetky tri góly dostala v početnej prevahe.

Bayern viedol vyše polovicu zápasu najtesnejším náskokom po góle Benjamina Pavarda. Hostia vyrovnali z priameho kopu v 71. minúte, keď Yann Sommer nestačil na prudkú strelu k žrdi v podaní Andreja Kramariča.

Hráč Benjamin Pavard (tretí Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Úradujúci majstri vzápätí vyrovnali po rohovom kope zásluhou Pavarda, no systém VAR odhalil ofsajd. Hostia odolali v úplnom závere tlaku a ustrážili tak dôležitý bod v boji o záchranu – momentálne figurujú na trinástom mieste.

Dortmund premárnil dvojgólové vedenie

Dortmund viedol o dva góly ešte pred vylúčením domáceho Konstantinosa Mavropanosa v 39. minúte. Stav 2:0 pretrval až do 78. minúty, keď znížil Tanguy Coulibaly a o chvíľu vyrovnal jeho spoluhráč Josha Vagnoman.

Zvyšné dva góly padli v nadstavení – najprv dostal hostí späť do vedenia Giovanni Reyna a v úplnom závere získal bod pre domácich Silas. Jeho tím poskočil na šestnáste miesto a na hranicu zóny zostupu mu chýbajú dva body. Pätnásty Bochum má však zápas k dobru.

Futbalista Jude Bellingham (vľavo) Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

Výhodu domáceho prostredia zužitkovalo Lipsko, ktoré zdolalo Augsburg 3:2 a posunulo sa o skóre na tretie miesto pred Union Berlín. Ten má však zápas k dobru. Úvodný gól síce padol po piatich minútach do ich siete, no otočiť dokázali v priebehu necelej polhodiny.

Víťazný gól zaznamenal Timo Werner, ktorý si pripísal celkovo dva presné zásahy. V 82. minúte sa ešte podarilo znížiť Rubenovi Vargasovi, no prepad svojho tímu za Hoffenheim už odvrátiť nedokázal.

Ďalšie dve remízy

V Kolíne, ktorý privítal Mainz, sa zrodil nerozhodný výsledok 1:1. Domáci sa tak posunuli v tabuľke o jedno miesto momentálne jedenásty. Mainz je ôsmy, len o skóre za Frankfurtom, ktorý má o jeden gól lepšiu bilanciu.

Futbalisti Frankfurtu remizovali v sobotňajšom zápase 28. kola nemeckej Bundesligy s Borussiou Mönchengladbach 1:1. Vrátili sa tak na siedme miesto tabuľky, no zároveň nevyhrali už siedmy ligový duel za sebou. Na najlepšiu šestku, ktorá znamená účasť v európskych súťažiach, strácajú jeden bod. Hostia figurujú na desiatej priečke.

sumáre - 28. kolo:
Bayern Mníchov – TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:0)
Gól: 17. Pavard - 71. Kramarič

1. FC Kolín – 1. FSV Mainz 05 1:1 (0:1)
Gól: 51. Ljubičič – 17. Ajorque

RB Lipsko – FC Augsburg 3:2 (3:1)
Góly: 32. a 35. Werner, 10. Kampl – 5. Maier, 82. Vargas

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 3:3 (0:2)
Góly: 78. Coulibaly, 84. Vagnoman, 90.+7. Silas – 26. Haller, 33. Malen, 90.+3. Reyna. ČK: 39. Mavropanos (VfB, po 2. ŽK)

Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 1:1 (0:1)
Góly: 83. Kolo Muani – 13. Hofmann

Viac o téme: Borussia Dortmund FC Bayern Mníchov