Tuchel naďalej podporuje Maného: Som jeho prvý advokát a prvý zástanca

Tréner Bayernu Mníchov Thomas Tuchel (vpravo) hovorí k hráčovi Sadiovi Manému (vľavo) počas tréninguTréner Bayernu Mníchov Thomas Tuchel (vpravo) hovorí k hráčovi Sadiovi Manému (vľavo) počas tréningu Zdroj: TASR/AP/Sven Hoppe

MNÍCHOV - Nemecký futbalový tréner Bayernu Mníchov Thomas Tuchel v piatok uviedol, že stále podporuje Sadia Maného. Senegalský útočník sa ospravedlnil za konfrontáciu so spoluhráčom Leroyom Saném a spor by mal byť už urovnaný.

Bayern vylúčil Maného zo zostavy na sobotňajší duel proti Hoffenheimu po tom, čo podľa nemeckých médií udrel Saného do tváre. Incident sa odohral po utorkovej prehre v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov, v ktorom Bavori podľahli Manchestru City 0:3.

Hráči ani klub neobjasnili, čo sa presne stalo. Tuchel uviedol, že incident osobne nevidel, ale hovoril s hráčmi a zamestnancami klubu, ktorí ho videli. Tréner povedal, že Mané sa ospravedlnil všetkým zúčastneným.

"Som jeho prvý advokát a prvý zástanca. Poznám ho už veľmi dlho a poznám aj jeho okolie. Má moju plnú podporu. Mal ju aj predtým a má ju aj po tejto chybe, ktorej sa dopustil. Každý má právo urobiť chybu," povedal nemecký kouč na adresu Senegalčana.

Tuchel, ktorý zasadol na lavičku Bayernu pred troma týždňami, poznamenal, že atmosféra v klube zostáva pokojná. Dodal tiež, že incident mohol mať dokonca "očisťujúcu funkciu".

Viac o téme: Bayern Mníchov Leroy Sane Sadio Mané
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy