Schalke zvládlo kľúčový boj, Pekaríkovci po sedemgólovej prestrelke na úplnom dne

Hráč Schalke Tim Skarke a jeho gólové oslavyHráč Schalke Tim Skarke a jeho gólové oslavy Zdroj: TASR/AP/DPA/David Inderlied

BERLÍN - Futbalisti Schalke v 28. kole nemeckej ligy v záchranárskom súboji porazili 5:2 Herthu Berlín a poslali ju namiesto seba na posledné miesto tabuľky.

Za domácich sa v prvom polčase presadili Skarke a Bulter, hostia v nastavení znížili zásluhou Jovetiča. Schalke však po prestávke rozhodlo, keď sa druhýkrát presadil Bulter a tiež Terodde a Kamiński. Za Herthu na 2:4 znížil Richter.

Schalke sa dočkalo prvej výhry po štyroch kolách a opustilo posledné miesto tabuľky, kam klesla Hertha. V tabuľke si polepšilo na 16. miesto, ktoré znamená účasť v baráži. Od priečok zabezpečujúcich záchranu delia celok z Gelsenkirchenu dva body. Hertha za dnešným súperom zaostáva o dva body, predposledný Stuttgart je za Schalke o jeden bod.

Schalke - Hertha Berlín 5:2 (2:1)
Góly: 14. a 78. Bulter, 3. Skarke, 48. Terodde, 90.+2 Kamiński - 45.+2 Jovetič, 84. Richter

Viac o téme: Hertha Berlín Peter Pekarík Schalke 04 Gelsenkirchen