Skvelé správy pre celé Slovensko: Konečne sme sa dočkali!

Vizualizácia Národného olympijského centra plaveckých športov KošiceVizualizácia Národného olympijského centra plaveckých športov Košice Zdroj: Mesto Košice

BRATISLAVA - Mestská plaváreň v Košiciach dostane na prestavbu viac ako 8,34 milióna eur z Fondu na podporu športu.

Vzniknúť by z nej malo Národné olympijské centrum plaveckých športov. Návrh z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR schválila vláda na stredajšom rokovaní.

Príspevok bude použitý na vytvorenie infraštruktúry národného významu, ktorá bude spĺňať požiadavky medzinárodných športových organizácií a môže byť využitá na medzinárodné súťaže alebo prípravu športových reprezentantov.

"V Košiciach plánuje Slovenská plavecká federácia viaceré významné medzinárodné podujatia vo vodnom póle, v plávaní a synchronizovanom plávaní. Národné olympijské centrum plaveckých športov sa môže stať športoviskom, kde sa budú organizovať i sústredenia medzinárodných reprezentácií pred dôležitými súťažami," približuje materiál.

Celkový rozpočet projektu sa odhaduje na 16,7 milióna eur, pričom polovica finančných prostriedkov prostriedkov bude poskytnutá z vlastných zdrojov mesta Košice a jeho dcérskej spoločnosti Tepelné hospodárstvo.

"Použitie finančných prostriedkov je plánované v rokoch 2023 a 2024," dodal rezort.

Viac o téme: Košice Slovensko Národné olympijské centrum plaveckých športov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy