Stopercentná úspešnosť: Zo štvrtkových rozjázd postúpili všetky slovenské lode

Adam BotekAdam Botek Zdroj: TASR/Pavol Zachar

DUISBURG - Všetci slovenskí rýchlostní kanoisti postúpili zo štvrtkových rozjázd na MS v nemeckom Duisburgu. Vo všetkých štyroch disciplínach obsadili slovenské lode štvrté miesto.

Ako prvá si zaistila miestenku v semifinále Réka Bugárová, v neolympijskej disciplíne K1 200 m dosiahla v tretej rozjazde čas 43,644 sekundy a zmestila sa tak do postupovej šestky. Jej krajania Erik Vlček a Adam Botek boli taktiež štvrtí v tretej rozjazde, v K2 500 m mali čas 1:33,029 min a zmestili sa do postupovej štvorky.

V rovnakej disciplíne postúpili medzi ženami aj Katarína Pecsuková a Bianka Sidová – v druhej rozjazde mali čas 1:45,034 s. Päť lodí postupovalo z rozjázd C2 500 m, kde si vybojovali štvrtú pozíciu Eduard Strýček a Peter Kizek.

Slovenský dvojkajak Gelle, Gacsal postúpil do A-finále

Slovenský dvojkajak v zložení Peter Gelle, Ákos Gacsal postúpil na MS v rýchlostnej kanoistike v Duisburgu do A-finále na 1000 m. Vo štvrtok popoludní vyhral druhé semifinále s takmer sekundovým náskokom pred českým tandemom Michal Kulich, Jan Vorel.

Deblkanoisti Eduard Strýček s Petrom Kizekom dopádlovali v semifinále štvrtí s takmer trojsekundovou stratou na Rumunov Ilieho Sprinceana s Olegom Nutom, čo znamená účasť v B-finále.

Viac o téme: Peter Gelle Erik Vlček MS v rýchlostnej kanoistike Adam Botek Katarína Pecsuková Ákos Gacsal Bianka Sidová Eduard Strýček Peter Kizek Réka Bugárová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy