Budinský inkasoval len raz, no aj to stačilo: Pardubice doma nestrelili ani gól

Viktor BudinskýViktor Budinský Zdroj: profimedia.sk

PARDUBICE - Futbalisti 1. FC Slovácko zvíťazili v 6. kole najvyššej českej súťaže na pôde Pardubíc 1:0. Celý zápas odchytal v drese domácich slovenský brankár Viktor Budinský. Autorom jediného presného zásahu bol v 21. minúte tridsaťšesťročný obranca Jan Kalabiška, ktorý v rokoch 2011 až 2016 obliekal dres FK Senica.

Baník Ostrava zdolal doma České Budějovice 2:0. Za domácich odohral prvý polčas slovenský útočník Ladislav Almási, ktorého po zmene strán vystriedal Abdullahi Tanko. Nigérijský útočník následne dvoma gólmi zariadil triumf Baníka.

Česká liga - 6. kolo:
FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Góly: 64. a 73. Tanko
/L. Almási (Ostrava) hral do 45. minúty, F. Blažek do 70. min, T. Rigo od 46. min - M. Králik celý zápas, L. Čmelík do 60. min, D. Šipoš bol na lavičke náhradníkov/

FC Zlín - FK Teplice 2:1 (0:0)
Góly: 55. Tkáč, 66. Cedidla - 88. Vachoušek