Chvátalov otvárací gól nestačil ani na bod: Plzeň otočila a ukončila víťaznú sériu Sigmy

Juraj Chvátal v drese Sigmy OlomoucJuraj Chvátal v drese Sigmy Olomouc Zdroj: Profimedia.sk

PLZEŇ - Slovenský futbalový obranca Juraj Chvátal strelil gól v nedeľňajšom zápase 5. kola českej ligy, no jeho Sigma Olomouc prehrala na ihrisku Plzne 1:2 a nenatiahla tak víťaznú sériu na štyri stretnutia.

Chvátal sa presadil v 27. minúte, no domáci otočili v nadstavenom čase prvého polčasu, keď skórovali Lukáš Hejda aj Pavel Bucha. V tabuľke jej patrí štvrtá priečka o bod práve za Plzňou.

Slavia Praha vyhrala na svojom štadióne nad Baníkom Ostrava 1:0 vďaka gólu Muhameda Tijaniho zo 47. minúty. "Zošívaní" tak uspeli aj v piatom zápase v novej sezóne a s 15 bodmi kraľujú tabuľke.

sumáre:
Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)
Góly: 45.+2 Adediran, 59. Havel, 90. Osmančík
/Čmelík do 63. min, Králik od 22. min - Prekop od 31. min/

Slavia Praha - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Gól: 47. Tijani
/Hromada a Schranz do 65. min - Almási a Blažek celý zápas, Rigo od 64., Madleňák od 87. min/

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:1 (2:1)
Góly: 45.+1 Hejda, 45.+3 Bucha - 27. Chvátal, ČK: 87. Vraštil (Sigma)