Sparta pred Ligou majstrov za polčas rozmetala Jablonec, slovenský kapitán doviedol Baník k triumfu

Gólové oslavy futbalistov pražskej SpartyGólové oslavy futbalistov pražskej Sparty Zdroj: Profimedia

OSTRAVA - Futbalisti Baníka Ostrava so slovenským kapitánom Filipom Blažkom zvíťazili v prvom kole českej Fortuna ligy nad Hradcom Králové 2:0. Oba góly padli v nadstavenom čase. FC Fastav Zlín pred domácim publikom remizoval s Libercom 1:1.

Na čele tabuľky je so štyrmi výhrami Sparta Praha, ktorá v sobotu rozstrieľala domáci Jablonec 5:1, pričom dala všetky góly už v prvom polčase.

Fortuna liga - 1.kolo:

FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové 2:0 (0:0)
Góly: 90.+2 Buchta, 90.+6 Tanko
/T.Rigo od 72. min, M. Madleňák od 86. min, F. Blažek a L. Almáši odohrali celý zápas - P. Bajza odohral celý zápas, S. Dancák od 90.+4 min/

FC Fastav Zlín - FC Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Góly: 35. Janetzký - 15. Frýdek