VIDEO Úvod sezóny ako z rozprávky: Haraslín si z obrany súpera spravil dobrý deň

Slovenský futbalista Lukáš HaraslínSlovenský futbalista Lukáš Haraslín Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský futbalista Lukáš Haraslín si strelecký účet v novej sezóne otvoril už v prvom kole českej ligy. Dvoma gólmi rozhodol o triumfe obhajcu titulu Sparty Praha nad Sigmou Olomouc 2:0.

Haraslín sa najskôr presadil po štvrťhodine hry, keď sa v šestnástke súpera šikovne uvoľnil cez zadáka Lukáša Vraštila a krížnou strelou nedal šancu krajanovi v bránke hostí Matúšovi Macíkovi.

Druhý zásah pridal po zmene strán - v 55. minúte po podobnej individuálnej akcii aj s prispením teču obrancu opäť ľavačkou zvýšil na 2:0. Z ihriska odišiel o deväť minút neskôr.

Jablonec so slovenským kapitánom Jakubom Považancom podľahol na ihrisku FK Mladá Boleslav 1:3. Slovan Liberec si pred domácimi priaznivcami poradil s Baníkom Ostrava 3:1. Na domácom trávniku uspeli aj hráči 1. FC Slovácko, ktorí triumfovali v súboji proti Dynamu České Budejovice hladko 4:1.

Česká liga - 1. kolo:

FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec 3:1 (1:0)
Góly: 8. Kušej, 47. Kostka, 57. Jawo - 75. Alegue
/A. Kadlec sedel na lavičke - J. Považanec odohral celý zápas, A. Slávik hral do 78. min/

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 3:1 (2:0)
Góly: 19. Kpozo (vlastný), 41. Červ, 64. Doumbia - 47. Tetour (z 11m)
/Ľ. Tupta hral do 62. min - F.Blažek, L. Almási odohrali celý zápas, T. Rigo sedel na lavičke náhradníkov/

1. FC Slovácko - SK Dynamo České Budejovice 4:1 (2:0)
Góly: 36. Havlík, 39. Kim, 76. Valenta, 81. Mihálik - 54. Hora (z 11m)
/L. Čmelík, M. Králik odohrali celý duel, D. Šípoš (všetci České Budejovice) odchytal celý zápas/

Sparta Praha – Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Góly: 16. a 55. HARASLÍN
/L. Haraslín hral do 64. min a dal dva góly, J. Surovčík sedel na lavičke náhradníkov - M. Macík odchytal celý zápas, J. Chvátal a D. Ventúra odohrali celý zápas/

Viac o téme: Sparta Praha Sigma Olomouc FC Slovan Liberec FC Banik Ostrava Lukáš Haraslín