VIDEO Nainfikuje vás úsmevom a náladičkou: David Pastrňák si našiel popri hokeji novú prácu

David PastrňákDavid Pastrňák Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

PRAHA - David Pastrňák patrí medzi najlepších hráčov NHL. Góly vám strieľa na požiadanie, úsmevom nainfikuje celú kabínu. Nezaprie však, že srdcom je všeobecný športovec a okrem hokeja miluje i futbal.

Rodák z Havířova, ktorý je vzdialený 20 minút autom od Ostravy, preto nikoho neprekvapí, že "Pasta la Vista" nosí v srdci futbalový Baník Ostrava. Klub, ktorý je známy svojím fantastickým fanklubom, odohral v nedeľu zápas v pražskom Edene proti Slavii.

Na tribúne, lepšie povedané v tvrdom jadre ultras Baníka Ostrava, nechýbal ani David Pastrňák. Ba čo viac, 61-gólový strelec z poslednej sezóny držal v ruke megafón a celý kotol rozkričal starým známym - Baník p*čo, Baník p*čo, hej, hej, hej!

Fanúšikovia hostí vypredali svoj sektor, celkovo bolo v Edene 19.164 divákov. Domáci priaznivci zaujali pred zápasom ohromnou  choreografiou, zrejme jednou z najväčších v histórii klubu a aj ligy. Nápis "Slavia proti všetkým" zabral polovicu štadióna vrátane tribúny Sever.

Ostravčania si zasa vtipne pripomenuli aktuálnu tematiku príchodu vojsk Varšavskej zmluvy z roku 1968 v štýle jedného z pamätných výrokov kultového českého filmu Pelíšky. "Videli sme zápas s peknou kulisou, v takej atmosfére sa vždy hrá dobrý futbal a chlapci zo seba vydajú maximum," citoval portál sport.cz trénera Ostravy Pavla Hapala.

Baník napokon prehral 0:1, o víťazstve Slavie rozhodol Muhamed Tijani v 47. minúte. Zatiaľ čo Slavii patrí prvé miesto a po piatich zápasoch plný počet 15 bodov, Ostrava, sedí iba na 12. priečke so štyrmi získanými bodmi.