FOTO Už vieme, prečo neprišiel na MS v hokeji: Pastrňák má konečne dôvod na radosť

Usmiaty David Pastrňák v drese BostonuUsmiaty David Pastrňák v drese Bostonu Zdroj: SITA/AP/Winslow Townson

BOSTON - Hokejový kanonier David Pastrňák sa s partnerkou Rebeccou radujú z prvého dieťaťa. Dva roky po tom, ako prišli o novorodeného syna, oznámili narodenie dcéry. Dostala meno Freya Ivy. Dvadsaťsedemročný útočník o tom informoval na instagrame.

"Freya Ivy Pastrnak už je na svete. O tomto okamihu sme snívali už dlho, nemôžem byť na svoje dve krásne dievčatá pyšnejší," napísal Pastrňák s hashtagom otecprincezny.

Rodinné šťastie prežil po sezóne, v ktorej pomohol Bostonu vytvoriť rekordy NHL, no v play off vypadli Bruins v prvom kole s Floridou. V základnej časti bol rodák z Havířova tretím najproduktívnejším hráčom ligy so 113 bodmi a druhým najlepším strelcom (61).

Môže získať aj dve individuálne ocenenia: Hart Trophy pre najužitočnejšieho hráča základnej časti NHL a Ted Lindsay Award pre najlepšieho hráča sezóny podľa hráčskej asociácie NHLPA. V oboch anketách je Pastrňák medzi tromi finalistami.

Päťnásobný víťaz Zlatej hokejky vlani s reprezentáciou vybojoval bronz na majstrovstvách sveta, tento rok sa ospravedlnil, pretože play off v zámorí hral s poraneným ramenom. A tiež, ako je teraz zrejmé, z rodinných dôvodov.

Viac o téme: Boston Bruins David Pastrňák
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/davidpastrnak
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy