VIDEO Hrali prvé husle, ale nebodovali: Slafkovský a Nemec pomaly dobýjajú NHL

Juraj Slafkovský v spolupráci s kapitánom Montrealu Nickom SuzukimJuraj Slafkovský v spolupráci s kapitánom Montrealu Nickom Suzukim Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v zámorskej NHL nad Los Anglese Kings 4:1 a vrátili sa na čelo Východnej konferencie. Na výhre sa podieľal troma asistenciami útočník Vincent Trocheck.

V noci na pondelok zasiahli do hry aj tratia slovenskí hokejisti, z triumfu sa tešil len Martin Fehérváry, ktorého Washington vyhral v Chicagu 4:2. Juraj Slafkovský s Montrealom prehral s Nashvillom 1:2 a Šimon Nemec a jeho New Jersey nestačili na Edmonton (1:4). Oilers natiahli víťaznú sériu na sedem zápasov.

Nemec sledoval znovuzrodených "olejárov"

Kapitán Edmontonu Connor McDavid zaznamenal gól a asistenciu a svoju bodovú šnúru natiahol už na deväť stretnutí. Počas nich nazbieral šesť gólov a 17 asistencií. Sériu si predĺžil aj obranca Evan Bouchard, ktorý strelil víťazný gól na 2:0 a bodoval v jedenástom zápase po sebe (5+11).

Hviezdy Edmontonu oslavujú gól Galéria fotiek (24) Hviezdy Edmontonu oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

Nemec odohral 19:59 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu a jednu "mínusku". V drese "olejárov" po ôsmich dueloch nastúpil brankár Calvin Pickard, ktorý pustil za svoj chrbát iba jednu z 27 striel.

"Keď nehráte často, nemôžete na seba vyvíjať tlak, ale na tréningu som sa cítil dobre. Odohrali sme skvelý zápas v defenzíve, fungovali naše špeciálne tímy a zaslúžili sme si vyhrať. Nemal som doteraz veľa príležitostí, ale viem, že v tejto lige môžem hrať. Práve toto bol duel, od ktorého sa môžem odraziť," uviedol Pickard pre oficiálnu webovú stránku nhl.com.

Saros zarmútil Montreal

Juraj Slafkovský strávil na ľade 17:36 minút, dvakrát ohrozil brankára hostí, dostal menší trest a pripísal si jeden mínusový bod. Canadiens prestrieľali súpera 37:32, ale až 36 striel kryl brankár "predátorov" Juuse Saros. Nashville vyhral desať z uplynulých trinástich duelov. Oba jeho góly strelil center Colton Sissons.

"Náš začiatok bol dobrý. Bolo to však iba asi 15 minút, následne sme sa museli veľa brániť. Neskôr sme sa vrátili do zápasu na druhú polovicu stretnutia, no nedokázali sme streliť druhý presný zásah," povedal hlavný tréner Montrealu Martin St. Louis.

Colton Sissons (Nashville) sa Galéria fotiek (24) Colton Sissons (Nashville) sa raduje z gólu v sieti Montrealu Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

Washington rozhodol v druhej tretine, v ktorej inkasoval úvodný gól zápasu, no následne otočil na 3:1 a pripísal si druhý triumf po sebe. "Myslím si, že sme videli dva unavené tímy. Dostali sme prvý gól a upustili sme od nášho herného plánu. Urobili sme niekoľko dobrých vecí v ofenzíve, ale ponúkli sme súperovi šance, ktoré nanešťastie využil," povedal kouč Chicaga Luke Richardson.

Fehérváry odohral 17:08 minút, dve strávil na trestnej lavici a vyslúžil si jeden plusový bod. Na oba góly domácich prihral Connor Bedard, ktorý sa premiérovo v "súboji generácií" postavil proti Rusovi Alexandrovi Ovečkinovi.

Pre brankára Capitals Darcyho Kuempera to bolo siedme vychytané víťazstvo v sérii nad Blackhawks od marca 2019.

Vegas kraľujú celej NHL

Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili nad San Jose Sharks 5:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch a pripísali si tretí triumf v sérii. Upevnili si tak pozíciu na čele Západnej konferencie i celej súťaže.

Gólová radosť hráčov Vegas Galéria fotiek (24) Gólová radosť hráčov Vegas Zdroj: SITA/AP/Ellen Schmidt

Víťazný nájazd premenil Jack Eichel, uspel aj Jonathan Marchessault, ktorý si pripísal dva góly. Vegas neudržali dvojgólové vedenie, keď inkasovali dvakrát v rozpätí záverečných štyroch minút.

Sharks po katastrofickom začiatku sezóny ukazujú herný progres, no inkasujú príliš veľa gólov. "Za uplynulý mesiac sme si vytvorili plán, ako dosiahnuť úspech. Naši chlapci pochopili, ako môžeme uspieť. Myslím si, že sme bránili celkom dobre, v tretej tretine mal súper päťminútový úsek, v ktorom nás zovrel. Pred mesiacom to však bolo 25 minút hry, keď sme čelili tlaku," povedal o zlepšení hry kormidelník San Jose David Quinn.

Quick sa postavil proti "svojim"

Prvý zápas vo svojej kariére proti Los Angeles odchytal brankár New Yorku Rangers Jonathan Quick. Tridsaťsedemročný Američan, ktorý pôsobil v LA v rokoch 2007 až 2023, prispel svojmu tímu k triumfu 4:1, pričom kryl 25 pokusov bývalých spoluhráčov. Ako jediný ho prekonal v 47. minúte Phillip Danault.

"V hlave sa vám preháňa veľa myšlienok, je náročné zaspať. Hneď, ako sa dostanete na ľad, začnete sa sústrediť iba na hru. Samozrejme, vidíte, že proti vám stojí mnoho kamarátov, s ktorými ste hrali dlho, no keď na vás začnú strieľať, snažíte sa iba zastaviť puk," povedal Quick, ktorý získal s Los Angeles dva Stanleyho poháre (2012, 2014) a medzi brankármi je lídrom historických štatistík organizácie v počte odohraných duelov (743), víťazstiev (370) ako aj shutoutov (57).

Jonathan Quick (NY Rangers) Galéria fotiek (24) Jonathan Quick (NY Rangers) sa postavil bývalým spoluhráčom z Los Angeles Zdroj: SITA/AP/Peter K. Afriyie

Seattle doma podľahol Minnesote 0:3 a nelichotivú sériu prehier natiahol už na osem stretnutí. Brankár Filip Gustavsson zneškodnil všetkých 24 pokusov a pripísal si druhé čisté konto v ročníku, celkovo piate v kariére. Domáci klesli v Západnej konferencii práve za Minnesotu na 13. priečku.

"Robíme veľa vecí dobre, ale jednoducho nám to v ofenzíve nepadá. Budeme bojovať ďalej, ale áno, teraz to nie je ľahké," poznamenal obranca Seattlu Adam Larrson.

Florida dosiahla tretie víťazstvo za sebou. Na ľade Columbusu uspela 5:2, keď si štyri asistencie pripísal útočník Sam Reinhart. Jeho fínsky spoluhráč Aleksander Barkov mal bilanciu 1+2. "Panteri" si tretím triumfom upevnili tretie miesto vo Východnej konferencii.

Dobrú hernú fazónu potvrdil Winnipeg, ktorý zdolal Anaheim na jeho ľade 4:2. Strelecky sa presadili všetky štyri útočné formácie, premiérovo za Jets aj člen druhej päťky Gabriel Vilardi.

NHL - sumáre:

Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Góly: 8. Činachov (Marčenko, Gudbranson), 57. Voronkov (Laine, Werenski) - 2. Forsling (Barkov, Reinhart), 8. Verhaeghe (Reinhart, Forsling), 54. Barkov (Bennett, Reinhart), 59. Tkachuk (Mikkola), 59. Luostarinen (Barkov, Reinhart). Brankári: Greaves - Stolarz, strely na bránku: 19:36

Edmonton Oilers - New Jersey Devils 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 19. Ryan (Gagner, Kulak), 35. Bouchard (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 45. McDavid (Kane), 57. Kane (McDavid) - 45. Bratt (Hischier, Palát). Brankári: Pickard - Schmid, strely na bránku: 30:27

New York Rangers - Los Angeles Kings 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 29. Zibanejad (Trocheck, Panarin), 38. Vesey (Bonino), 52. Brodzinski (Trocheck, Fox), 56. Cuylle (Trocheck, Brodzinski) - 47. Danault (Kempe, Kopitar). Brankári: Quick - Copley, strely na bránku: 27:26

Montreal Canadiens - Nashville Predators 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 40. Evans - 12. Sissons (Forsberg, Josi), 28. Sissons (Fabbro, Josi). Brankári: Allen - Saros, strely na bránku: 37:32

Chicago Blackhawks - Washington Capitals 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 27. Kurashev (Jones, Bedard), 59. Murphy (Bedard, Kurashev) - 29. Mantha (McMichael), 34. Strome (Edmundson, Ovečkin), 36. Dowd (Malenstyn, Jensen), 56. Dowd (Aube-Kubel, Malenstyn). Brankári: Soderblöm - Kuemper, strely na bránku: 34:27

Anaheim Ducks - Winnipeg Jets 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)
Góly: 37. Killorn (Terry, Jones), 42. Henrique (Silfverberg, Gudas) - 42. Niederreiter (Namestnikov, Dillon), 46. Barron (Morrissey, Gustafsson), 59. Vilardi (Morrissey, DeMelo), 60. Scheifele (Ehlers). Brankári: Gibson - Hellebuyck, strely na bránku: 27:31

Seattle Kraken - Minnesota Wild 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 8. Boldy (Kaprizov), 53. Rossi (Zuccarello), 60. Eriksson Ek (Hartman). Brankári: Daccord - Gustavsson, strely na bránku: 24:26

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 5:4 pp a sn (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 26. Marchessault (Hutton), 36. Stephenson (Pietrangelo, Stone), 42. McNabb (Eichel, Korczak), 50. Marchessault (Stephenson, Whitecloud) - 1. Ferraro (Burroughs, Granlund), 44. Hoffman (Granlund, Kahkonen), 57. Addison (Bailey, Zadina), 60. Hoffman (Hertl, Barabanov). Brankári: Patera - Kahkonen, strely na bránku: 27:39

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 24

Viac o téme: Washington Capitals New York Rangers Florida Panthers Montreal Canadiens New Jersey Devils Columbus Blue Jackets Sam Reinhart Martin Fehérváry Šimon Nemec Juraj Slafkovský