Chcelo to kus šťastia, ale podarilo sa! Slovensko postúpilo medzi elitnú štvoricu

Slovenské volejbalistky Slovenské volejbalistky Zdroj: Profimedia

MARIBOR - Slovenské volejbalistky do 20 rokov postúpili medzi najlepšiu štvorku na kvalifikačnom turnaji o postup na ME.

V slovinskom Maribore zdolali v záverečnom vystúpení v B-skupine Izraelčanky 3:0. Získali tak istotu účasti minimálne v druhej fáze kvalifikácie.

O ich postupe rozhodla lepšia bilancia setov voči Maďarkám. V skupine získali po šesť bodov tri tímy. Skupinu vyhrali Chorvátky s pomerom setov 7:3, druhé Slovenky mali bilanciu 7:4 a tretie Maďarky 6:4, čo na postup nestačilo.

kvalifikácia ME žien do 20 rokov - turnaj v Marobore, B-skupina:
SLOVENSKO - Izrael 3:0 (18, 11, 8)
Rozhodovali: Jámbor (Maď.) a Buchař (ČR)
zostava a body SR: Valentová 9, Truchlá 4, Siládiová 10, Dreisigová 12, Bíliková 8, Cibulová 4, liberky Štefaníková a Čavojská (Hduršecká 0, Žiačiková 0, Matalíková 1, Furdová 1, Moníková 1, Boldocká 3).

hlas po stretnutí /zdroj: svf.sk/:
Marek Maličký, tréner Slovenska: "Treba kráčať príležitostiam oproti. Tak sme to aj urobili. Pred zápasom sme si dali jasné ciele. Snažili sme sa ich počas celého stretnutia plniť. V úvode zápasu sme síce spravili zopár zbytočných chýb, ale žiadnu drámu sme nedopustili.

Sme v semifinále a do piatkového večera si počkáme na súpera, ktorým bude víťaz zápasu Slovinsko - Česko. Ideme bojovať ďalej o náš sen. Nehľadíme na súpera, ale na náš stúpajúci výkon. Keď v tom budeme pokračovať, určite budeme bojovať o ďalšie víťazstvo proti hocikomu."

Muži na Izrael nestačili

Slovenskí volejbalisti do 20 rokov nestačili v piatkovom stretnutí 1. kola kvalifikačného turnaja ME v Púchove na Izraelčanov 0:3. V I. skupine tak obsadili po troch stretnutiach 3. priečku so štyrmi bodmi a nepostúpili medzi najlepšiu štvorku. Na turnaji ich čakajú súboje o 5.-8. miesto. Stále pritom majú šancu zaistiť si účasť v ďalšej fáze kvalifikácie.

kvalifikácia ME do 20 rokov - 1. kolo, turnaj v Púchove:
I. skupina
SLOVENSKO – Izrael 0:3 (-19, -14, -15)
Rozhodovali: Halász (Maď.) a Tomecová (Slovin.), 65 min, 650 divákov.

zostava a body SR: Anderko 9, Janoško 2, Skasko 12, F. Makónyi 3, Pijáček 4, Michalica 3, libero M. Makónyi (Hanúsek 2, Belas 0, Klimaček 0).

hlas po stretnutí /zdroj: svf.sk/:
Rastislav Filípek, tréner Slovenska: "Pre nás krutá prehra. Dva sety sme sa nedokázali presadiť po negatívnej prihrávke. Pokúsili sme sa urobit nejaké zmeny v treťom sete, keďže nás súper držal pod neustálym tlakom. Naopak, my sme si absolútne nepomohli podaním. Turnaj pokračuje ďalej, musíme prehru vstrebať a pobiť sa v sobotu o svoju šancu postúpiť do ďalšej fázy kvalifikácie z 5. miesta."

Viac o téme: Izrael Slovensko Kvalifikácia na ME do 20 rokov vo volejbale
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy