Fantázia, takto hrajú naše dievčatá: Slovenky ako vymenené, šanca na EURO stále dýcha

Slovenská ženská volejbalová reprezentácia do 20 rokovSlovenská ženská volejbalová reprezentácia do 20 rokov Zdroj: svf.sk

MARIBOR - Slovenské volejbalistky do 20 rokov majú za sebou druhý zápas na kvalifikačnom turnaji MEVZA o postup na ME v slovinskom Maribore.

V ňom vo štvrtok zdolali Chorvátsko 3:1 a ich vyhliadky na postup medzi najlepšiu štvorku turnaja sú pred piatkovým zápasom s Izraelom (16.00 h) reálne.

1. kolo kvalifikácie ME žien do 20 rokov:
SLOVENSKO 20 - Chorvátsko 20 3:1 (22, 22, -19, 21)
Rozhodovali: Jámbor (Maď.) a Buchař (ČR)
SLOVENSKO 20: Valentová 15, Truchlá 9, Siládiová 17, Dreisigová 17, Bíliková 5, Cibulová 5, liberky Štefaníková a Čavojská (Tamara Hrušecká 0, Furdová 4, Moníková 0, Boldocká 0). Tréner: M. Maličký.

Marek Maličký, tréner Slovenska (zdroj: www.svf.sk): "Fantázia! Takto hrajú naše dievčatá... Dnes sme absolútne dodržali servis s obranou na sieti. Zmenili sme distribúciu našej nahrávačky a hľadali riešenia z ťažkých lôpt. Dôležité bolo, že aj v treťom sete za stavu 9:16 a 10:17 sme dokázali otočiť kvalitným podaním.

Výborne sme si pomohli striedaním. Bol to jednoducho skvelý tímový výkon. Turnaj sa len začal, urobili sme skvelý zápas a ukázali, že ak veríme v seba samého a svoje schopnosti, tak dokážeme zdolať každého."

Viac o téme: Slovensko Chorvátsko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy