Na Santiago Bernabéu padali rekordy

Kapitán Realu je na ihrisku stále nebezpečnýKapitán Realu je na ihrisku stále nebezpečný Zdroj: SITA

MADRID - Najdrahší futbalista histórie Cristiano Ronaldo zlomil ďalší rekord. Portugalský reprezentant skóroval po svojom príchode do Realu Madrid aj vo svojom štvrtom zápase v španielskej lige, čo sa pred ním žiadnemu hráčovi nepodarilo.

Najlepší futbalista sveta za minulý rok sa v zápase 4. kola na ihrisku Villarrealu presadil už po dvoch minútach hry. Z ľavej strany prešiel na hranicu veľkého vápna a presnou strelou k žrdi prekonal gólmana. Ronaldo tak strelil už piaty gól v súťaži a dotiahol sa na najlepšieho strelca španielskej ligy Lionela Messiho z Barcelony. Zároveň zrovnal krok s ďalšiou hviezdou katalánskeho celku Ibrahimovičom.

Kapitán Realu Madrid Raúl prekonal v stredajšom víťaznom zápase vo Villarrealu (2:0) rekord v počte ligových štartov za "biely balet". Skúsený útočník prišiel na ihrisko v druhom polčase a nastúpil na 524. duel v najvyššej súťaži, čím v historickej tabuľke predstihol o jeden zápas Manuela Sanchis. Legendárny stopér Sanchís hral za Real v rokoch 1983-2001 a nastúpil za madridský veľkoklub k rekordným 708 oficiálnym zápasom. Aj tento zápis má bývalý španielsky reprezentant Raúl už veľmi blízko - vyrovnať ho môže v sobotňajšom ligovom dueli proti Tenerife a prekonať budúci týždeň opäť na Santiago Bernabéu v zápase Ligy majstrov proti Olympique Marseille.

Raúl sa preťahuje aj s Talianom Filippom Inzaghim o čelo historickej tabuľky strelcov európskych pohárov (Inzaghi 68/Raúl 67). V historickom poradí strelcov španielskej ligy je momentálne na 5. mieste s 225 presným zásahmi, keď pred ním sú iba legendy César, Alfredo di Stéfano, Hugo Sanchez a na prvom mieste je Telmo Zarro s neuveriteľnými 251 gólmi.
  • Zdroj: en, ČTK