Košice strhli výhru na svoju stranu, vyhrali 3:2

Brankár Popradu Martin Klempa Brankár Popradu Martin Klempa Zdroj: SITA

KOŠICE - V prvej tretine bola aktivita na strane domácich. Košičanov dostal do vedenia už v 2. min Gron, keď sa pred Šimonoviča predral Rudolf Huna a jeho spoluhráč bekhendom otvoril skóre.

V 3. min sa ocitol v nájazde Húževka, ale popradský brankár reagoval pohotovo. Švihom ho neprekonal ani Dravecký. V 7. min sa zoči-voči Šimonovičovi ocitol Bartoš, ale ani on neuspel. V 9. min počas presilovky vyslal spoza bránky puk na Šimonoviča Kmiť a bolo 2:0. Šimonoviča potom vystriedal Klempa.

Až v 11. min prišla prvá príležitosť Popradu. Lapšanský sa ešte v presilovke nepresadil, ale krátko na to hostia umne zakombinovali a Rataj svojím prvým gólom v sezóne znížil. Pri hre štyroch proti štyrom sa do sólového nájazdu dostal Kmiť, ale jeho bekhend brankára Popradu neprekvapil. Klempova lapačka zastavila Faithovu ranu, z otočky to skúšal Šimurda a tesne pred prvou prestávkou aj Jenčík.

Hneď v úvode druhej tretiny mal dobrú príležitosť Huna a vzápätí aj Sýkora. Huna sa v 27. min rútil na Klempu osamotený, ale mieril nad. Košičania doplatili na nepremieňanie šancí a pri hre štyroch proti štyrom Lapšanský spomedzi kruhov prestrelil Hudáčeka - 2:2:

V polovici zápasu v oslabení unikol Bartoš, ale jeho bekhend zastavil Klempa. Viac ako dve minúty hrali potom hostia presilovku o dvoch hráčov, nevyťažili z nej však nič. V početnej výhode hrali potom Košičania, ale Bartošovi zblízka chýbali centimetre.

V tretej 20-minútovke prišlo rozhodnutie v 54. min. Pri vylúčení Lapšanského vypálil švihom Faith, našiel horný kút popradskej bránky a zabezpečil svojmu tímu tri body.

HC Košice - HK Poprad 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 2. S. Gron (Rudolf Huna), 9. Kmiť (Rudolf Huna), 54. Juraj Faith (Tabaček) - 11. Rataj (Klouda), 28. Lapšanský (Jasečko, Šechný).

Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Tornay, Smrek, 5459 divákov

Zostavy:

Košice: J. Hudáček - Tabaček, M. Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Gron, Juraj Sýkora - Šimurda, Húževka, Kmiť - Höglund, Mertel, Jenčík

Poprad: Šimonovič (9. Klempa) - Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Dora, Bartoň - Škovira, Klouda, A. Kroták - Lapšanský, Šechný, Igor Majeský - Mašlonka, Rataj, Marcel Haščák - Čížek, V. Žemba, P. Svitana.

Hlasy trénerov:

Pavel Hulva, tréner HC Košice: "Dnes sme išli za víťazstvom. Dali sme rýchly gól, potom sme pridali ďalší. V druhej časti hry súper pridal na dôraze a so šťastím sme prežili takmer štvorminútovú presilovku piatich proti trom. Tretia tretina bola víťazstvom našej vôle, mali sme veľa príležitostí ale nakoniec rozhodla šťastná tečovaná strela v presilovke."

Vladimír Klinga, tréner HK ŠKP Poprad: "Našim cieľom bolo eliminovať útočnú silu Košíc. Začali sme ustráchane, v prvej tretine sme sa dostali pod tlak a boli často vylučovaní. V druhej časti sa hra vyrovnala, vytvárali sme si príležitosti a vyrovnali na 2:2. V poslednej tretine čisté šance nevyužili Haščák a Kroták. Košičania využili jednu z presiloviek."