Švéd Höglund rozhodol o výhre Košíc v nájazdoch

Košice uspeli vo Zvolene až po nájazdochKošice uspeli vo Zvolene až po nájazdoch Zdroj: SITA

ZVOLEN - Vo Zvolene sa hral priemerný hokej so slabými obranami. Brankári sa však aj napriek tomu nudili. Už v 6. min musel Laco zachraňovať pred Jenčíkom. Hostia išli do vedenia o dve minúty neskôr po zaváhaní zvolenskej obrany, čo využili Sýkora s Rudolfom Hunom a posledne menovaný sám pred Lacom skóroval - 0:1.

O minútu neskôr Húževka v dobrej pozícii zaváhal. Zvolenčania mohli ťažiť z presiloviek. V 12. min sa nepresadil Valach. V závere prvej tretiny mal gól na hokejke Huba, ktorý zoči-voči Hudáčkovi neuspel a potom ho napodobnil úplne voľný Turek.

V druhej tretine domáci nevyužili ani 90-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, Turek zblízka pred Hudáčkom mieril iba do žŕdky. Až v 36. min sa v početnej výhode po ideálnej prihrávke Kopeckého presadil Chovan - 1:1.

Nástup do tretej tretiny vyšiel hosťom, keď sa v presilovke po 50 sekundách presadil zblízka Mikuš. Onedlho mohli Košice vyhrávať dvojgólovýmrozdielom, ale Sýkora neuspel pred Lacom. Čo sa nepodarilo Košiciam, vyšlo Zvolenu. Ladislav Čierny z presilovky od modrej čiary v 44. min umiestnenou strelou po ľade vyrovnal. Domáci mohli ísť do vedenia v 49. min, keď unikajúceho Hurtaja fauloval Tabaček, ale trestné strieľanie nepremenil kanonier Kopecký. Krušné boli záverečné dve minúty. Obidva tímy chceli vyhrať, no proti boli brankári. Laco zneškodnil Bartošovu jedovku a na druhej strane Hudáček kryl strelu Chovana v dobrej šanci. V predĺžení sa o výsledku nerozhodlo, v samostatných nájazdoch napokon rozhodol hosťujúci Höglund, ktorý skóroval v šiestej sérii.

HKm Zvolen - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 36. Michal Chovan (J. Kopecký, Ľ. Hurtaj), 44. L. Čierny (Michal Chovan, Huba) - 8. Rudolf Huna (Juraj Sýkora, S. Gron), 41. P. Mikuš (Höglund, Dravecký), rozhodujúci sam. nájazd Höglund
Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Milan Novák, Brath, 1626 divákov

Zvolen: J. Laco - Huba, Pikkarainen, L. Čierny, Juraško, J. Valach, Hraško, Tomaška - Mäkiaho, Kóňa, Pavliš - J. Kopecký, Ľ. Hurtaj, Gálik - Michal Chovan, F. Turek, M. Jurík - Marcinek, V. Baláž, Otčenáš

Košice: J. Hudáček - Grman, J. Tabaček, Kledrowetz, M. Gajdoš, P. Mikuš, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Juraj Sýkora - Höglund, Húževka, Jenčík - Gmitter, Mertel, M. Baláž

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Zvolena): "Dôležité boli naše nepremenené presilovky, najmä tie piatich proti trom. Trápime sa v koncovke, nevieme dať gól. Nič na tom nemení fakt, že si vieme vytvoriť veľa šancí. Rozhodujúce bolo nevyužité trestné strieľanie v tretej tretine za stavu 2:2. Samostatné nájazdy sú už vabankom, preto máme dnes iba bod."

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): "Prišli sme si do Zvolena po tri body, no vezieme si domov len dva. Bol to však ťažký zápas, hrali sme niekoľkokrát v oslabení, čo nás stálo množstvo síl. Išli sme do vedenia, no Zvolenčanom sa podarilo ešte v druhej tretine vyrovnať, keď hrali viackrát v početnej výhode. Predovšetkým domáce presilovky piatich proti trom boli kľúčové. Nástup do tretej časti hry nám vyšiel, išli sme do vedenia v početnej výhode, no domáci rýchlo odpovedali tiež v presilovke. Rozhodujúce bolo nepremenené trestné strieľanie Zvolena, v samostatných nájazdoch je to už o šťastí. Vyhrali sme aj vďaka výbornému výkonu Hudáčka."