Girone dochádza dych: Školácke chyby a druhá prehra Kataláncov za sebou

Futbalisti Girony po prehre v BilbauFutbalisti Girony po prehre v Bilbau Zdroj: Profimedia

MADRID - Druhá Girona prehrala v španielskej futbalovej lige v Bilbau 2:3 a po 25. kole stráca na vedúci Real Madrid šesť bodov. Dva góly víťazov dal Álex Berenguer, ktorý otvoril skóre už v druhej minúte.

Nevyužili tak zaváhanie vedúceho Realu Madrid, ktorý v sobotu iba remizoval na pôde Raya Vallecano 1:1. Kataláncom, ktorí sú veľkým prekvapením súťaže, akoby dochádzal dych. Zverenci kouča Michela utrpeli druhú porážku za sebou a nevyhrali už tretíkrát v rade.

V novembri doma s Bilbaom remizovali 1:1, z ihriska piateho tímu tabuľky si ale neodviedli ani bod. Bereanguer hneď v úvode potrestal chybu v rozohrávke hostí a v 56. minúte získal pre Athletic znovu vedenie po tom, čo sa zblízka presadil Cygankov.

Aj jeho druhému gólu predchádzala minela hostí. Po hodine hry zvýšil na 3:1 Iňaki Williams a deviatym gólom v súťaži sa dotiahol na najlepšieho tímového strelca Guruzetu. Girona zápas zdramatizovala po zásahu Erica Garcíu zo 75. minúty, ale šancu na vyrovnanie v závere premárnila.