Úvod ako z partesu, potom sa všetko zmenilo: Ancelotti reaguje na zakopnutie Realu

Tréner futbalistov Realu Madrid Carlo AncelottiTréner futbalistov Realu Madrid Carlo Ancelotti Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Tréner futbalistov Realu Madrid Carlo Ancelotti uviedol, že v boji o majstrovský titul sa počíta každý jeden bod.

Reagoval tak na nedeľné zaváhanie "bieleho baletu", ktorý remizoval na pôde Raya Vallecano 1:1. Real má pred druhou Gironou šesťbodový náskok, katalánsky tím však ešte čakal duel 25. kola proti Bilbau.

Madridčania v tejto sezóne prehrali len jeden ligový zápas, keď v 6. kole podľahli Atleticu Madrid 1:3. Do nedeľného stretnutia šli proti 14. tímu tabuľky ako jasný favorit. Skóre otvoril už v 3. minúte Joselu. V 27. minúte však domáci vyrovnali, keď Raul De Tomas premenil penaltu po ruke Eduarda Camavingu.

Napriek viacerým príležitostiam však už ani jeden z tímov neskóroval. Real sa navyše bude musieť v najbližšom ligovom dueli proti Seville zaobísť bez obrancu Daniho Carvajala, ktorý putoval do šatne v 95. minúte po obdržaní druhej žltej karty.

Takéto zápasy je dôležité neprehrať

Madridčania tak nevyužili príležitosť vytvoriť si na čele tabuľky osembodový náskok. "Až do pokutového kopu sme hrali naozaj dobre, potom sa všetko zmenilo. Bola to iná hra s mnohými súbojmi a nebolo ľahké prísť s nejakým nápadom," citovala Ancelottiho agentúra AFP.

Ohľadom boja o titul Talian vyhlásil: "Na to, aby ste vyhrali ligu, tie zápasy, ktoré nevyhráte, nemôžete prehrať. Niekedy môžu remízy trochu bolieť, ale taktiež môže ísť o pozitívny krok, ktorý nás privedie bližšie k ligovému triumfu."

Na lavičke Raya, ktoré má na konte desať remíz i prehier, skončil minulý týždeň tréner Francisco Rodriguez. Proti Realu sa tak klub predstavil už pod vedením nového kouča Iňiga Pereza.

"Zisk bodu má pre nás veľa aspektov, všetky sú pozitívne. Sme o bod bližšie k záchrane a o bod ďalej od zostupu. Na tento zápas som veľmi hrdý," zhodnotil Perez.

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid Rayo Vallecano La Liga