Trenčín zdolal dvadsiatku, Tomík si pripísal 4 body

Trenčania potvrdili úlohu favoritaTrenčania potvrdili úlohu favorita Zdroj: SITA

TRENČÍN - Duel mužstiev z dna tabuľky neponúkol žiadnu výnimočnú kvalitu a nehral sa ani v závratnom tempe a tak divákov potešilo aspoň množstvo gólov. Skóre otvorili domáci už v 7. min, kedy Fatykovu strelu pred bránkou tečoval Tomík.

V 14. min Valčák pekne zakončil spoza kruhov a zvýšil trenčiansky náskok. O chvíľu však Vandasou strelu spoza hráča domáci brankár zbadal neskoro, no na gól mladých reprezentantov Dukla zareagovala už po 29 sekundách Šimíčkovou umiestnenou strelou.

V prostrednej časti pokračoval komorný hokej v komornej atmosfére. V 25. min po prieniku Tomík využil trenčiansku presilovku, v polovici zápasu však ďalší gól domácich nebol uznaný pre nedovolenú pozíciu útočníka v bránkovisku. Od 33. min hral Trenčín niekoľko minútovú presilovku o dvoch resp. jedného hráča a hoci sa "dvadsiatka" obetavo bránili sekundu pred vypršaním trestu Šimíček pretlačil puk do siete. Tesne pred druhou prestávkou mal Trenčín výhodu dvojminútovej presilovky piatich proti trom a po 15 sekundách ju dokázal zužitkovať Sekeráš.

V záverečnej tretine sa obe mužstvá aj za rozhodnutého stavu ešte snažili útočiť, skórovať sa však podarilo už len snaživým hosťom. V 49. min skorigovali výsledok Marinčinovou delovkou z uhla a 16 sekúnd pred koncom Hudáček ešte zužitkoval presilovku.

Dukla Trenčín - HK Orange 20 6:3 (3:1, 3:0, 0:2)
Góly: 7. Tomík (Fatyka, Šimíček), 14. Valčák (Hruška), 18. Šimíček (Tomík), 25. Tomík (Šimíček), 37. Šimíček (Hruška, Tomík), 40. Sekeráš (Michel Miklík) - 18. Vandas, 49. M. Marinčin (Uhnák), 60. L. Hudáček (Andrej Šťastný, M. Marinčin)
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Stano, Šefčík, 1520 divákov

Trenčín: Kováč - Trefný, Sekeráš, Gabriš, Fatyka, Hruška, Hančák, Kvetan, Jarábek - Dubec, Šimíček, Tomík - Paroulek, Valčák, Michel Miklík - Dubec, Šimíček, Tomík - Tybor, E. Hartmann ml., T. Radulay - Troliga, O. Ďuriš, Filo

HK Orange 20: Čiliak - Jaborník, Rais, Šiška, M. Marinčin, Slimák, Jankovič, T. Devečka - Ján Sýkora, L. Hudáček, J. Gašparovič - M. Bakoš, Grošaft, Uhnák - Lisoň, S. Mlynarovič, Vandas - Šimčák, Petro, Cingel - od. 41. Andrej Šťastný

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Po predchádzajúcich prehrách sme chceli v tomto zápase uspieť. Už vopred sme upozorňovali hráčov, aby ani tohto súpera nepodcenili. Po získaní výrazného náskoku za stavu 6:1, sme sa už v poslednej tretine začali šetriť, aby sa hráči nezranili, pretože mladí reprezentanti hrali naozaj snaživo a dôrazne do

Miroslav Martinko (asistent trénera Orange 20): "Bol to pre nás náročný zápas proti súperovi, ktorý sa chcel rehabilitovať za predchádzajúce nevydarené zápasy a má podobne ako my mladé mužstvo. Trenčín využil svoje prednosti, a hoci nám strelil tri góly v presilovkách, my sme až do konca chceli hrať hokej, bojovali sme a poslednú tretinu sme dokonca vyhrali. Poučením pre nás do budúcnosti je to, že sa musíme vyvarovať najmä zbytočných vylúčení."