Skvelý obrat Bystrice, víťazná séria naďalej trvá

Pavel Kumstát a Miroslav IžvoltPavel Kumstát a Miroslav Ižvolt Zdroj: SITA

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Tradičné stredoslovenské derby bolo od začiatku rušné. Lepšie začali domáci a mali dobré šance, ale ako prví skórovali hostia. V 6. min bol vylúčený Cibuľa a za 37 sekúnd Frühauf prestrelil Šiarnika v bránke Liptákov.

V 8. min však Kuric vyrovnal a o 30 sekúnd už bolo 2:1 pre Liptovský Mikuláš, keď Fedora prekonal Tomášek. V 15. min bol vylúčený domáci Privoznik a už po deviatich sekundách využil Jánoš druhú presilovku hostí. Liptáci sa však nevzdávali a o dve minúty ich Pohánka dostal opäť do vedenia.

V druhej časti mali obe mužstvá výborné šance, ale ani jedno ich nedokázalo využiť. V závere tretiny sa súperi už zamerali na opatrnosť a defenzívu. Posledné dejstvo začali lepšie Liptáci, ale svoje príležitosti premárnili.

Keď hostia v 47. min vyrovnali gólom Sabola, Liptáci úplne odpadli. Počas minúty inkasovali z hokejky Jánoša a Ižvolta a prakticky bolo rozhodnuté. V závere stretnutia sa hostitelia ešte snažili upraviť výsledok, ale brzdila ich kŕčovitosť.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC\'05 Banská Bystrica 3:5 (3:2, 0:0, 0:3)
Góly: 8. Kuric (D. Devečka, Mikula), 9. Tomášek (M. Bartánus, Pohanka), 17. Pohanka (Tomášek, M. Bartánus) - 6. P. Frühauf (Dian, Jánoš), 15. Jánoš (Ľ. Sabol, P. Frühauf), 47. Ľ. Sabol (Ižvolt, Drotár), 50. Jánoš (Bauer), 51. Ižvolt (Drotár)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, T. Orolin, 1110 divákov

Liptovský Mikuláš: Šiarnik - D. Devečka, Privoznik, Heš, M. Varga, Kumstát, P. Lištiak, M. Bača - Kropáč, Halaj, Cibuľa - Kriška, Kuric, Mikula - Tomášek, Pohanka, M. Bartánus - Roháč, Blaščík

Banská Bystrica: Fedor - Vizváry, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Bambúch, Biro, A. Mrena - Nedvěd, Bulík, Pardavý - Dian, Ľ. Sabol, Jánoš - Ižvolt, Češík, Drotár - Tonkovič, Paľov, T. Sýkora

Pavel Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): "Dve tretiny sme boli lepším mužstvom. Súpera sme dostali pod tlak a viedli sme. V tretej tretine sme nepochopiteľne začali vymýšľať, dostali sme dva góly. To rozhodlo o výsledku. Po tých chybách, ktoré sme urobili, sme si ani nezaslúžili uspieť."

Miroslav Chudý (asistent trénera B. Bystrice): "Začali sme dobre, išli sme do vedenia, ale potom sme urobili hrubé individuálne chyby, čo domáci využili vo svoj prospech. V tretej tretine sme sa vrátili k svojej hre a myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene."