Bystričania deklasovali Košice, Gajdošov hetrik

Jozef Adámik z Banskej Bystrice a Ján Novák z KošícJozef Adámik z Banskej Bystrice a Ján Novák z Košíc Zdroj: SITA

KOŠICE - Ani remíza v Dunajskej Strede nenaštartovala Košičanov na pozitívnu vlnu. Na domácom trávniku zaknihovali už piatu prehru v tejto sezóne. A najvyššiu. V tretej minúte hosťujúci Hučko nebezpečnou strelou tesne minul bránku.

O minútu neskôr kontroval Milinkovič, s ktorého strieľaným priamym kopom z pravej strany mal Boroš nemalé problémy. V 7. min došlo k zlomovému okamihu v stretnutí. Domáci Vaščák si v šestnástke obhadzoval Turňu, ktorý zahral rukou, no rozhodca Pavlík rozpažil ruky. Z následného protiútoku Kuzma vysunul Gajdoša, ktorý obišiel aj brankára Stefanoviča a otvoril skóre. Už o minútu si obaja útočníci vymenili úlohy. Tentoraz Gajdoš peknou uličkou vysunul Kuzmu, ktorý strelil druhý gól Dukly. V 16. min Pančík centroval a Seye medzi tromi obrancami pohodlne upravil na 0:3. Hostia boli jasne na koni, čo mohol dokumentoval v 20. min Kuzma, keď išiel sám na Stefanovica, no ten zas vybehol a zmaril jeho šancu. Divoká 18-minútovka v podaní Banskobystričanov vyvrcholila v 25. min, keď Gajdoš vybojoval tretí roh, po jeho zahraní Cicman odhlavičkoval loptu len na šestnástku, kde sa z prvej oprel do strely práve Gajdoš a prízemnou strelou trafil presne k žrdi. Banskobystričania mali skvelú efektivitu, keď z piatich striel na bránku strelili štyri góly.

Po prestávke hneď v 46. min Novák nebezpečne vystrelil, brankár Boroš skvele zasiahol. V 50. min Gajdoš vysunul Kuzmu, ten išiel sám na Stefanoviča, no košický gólman opäť skvele vyrazil. Piaty klinec do rakvy Košíc zabil Gajdoš, ktorý zaznamenal hetrik. Košičania sa prebudili až v záverečnej 20-minútovke, keď najprv Škutka hlavičkoval do brvna, Hovančík z metra nedokázal prepasírovať loptu do siete a Kuzma v čistej šanci mieril vedľa.

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 0:5 (0:4)
Góly: 7., 25. a 69. V. Gajdoš, 8. M. Kuzma, 16. Seye, ŽK: 14. Milinkovič, 68. Kišš, 87. J. Novák - 43. Seye, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Chládek, 550 divákov

Košice: Stefanovič - Kišš, Kaminský, R. Školník (71. Serečin), R. Cicman - Dobias - Viazanko, K. Kuzma, Milinkovič (46. Škutka), Vaščák (46. Hovančík) - J. Novák

Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Seye, Pečovský, Hučko (81. Pleva) - V. Gajdoš (75. Uškovič), M. Kuzma (71. Pich)

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Odohrali sme ďalší zápas s prívlastkom katastrofa. Po štvrťhodine sme prehrávali 0:3 a bolo po zápase. Hostia kontrolovali hru, my sme nedokázali nič vymyslieť. Dukla vyhrala zaslúžene. Zlomový moment bol pred prvým gólom, keď sme si mysleli, že po ruke obrancu hostí bude jedenástka. Nasledoval rýchly protiútok, po ktorom sme inkasovali."

Jozef Jankeš (tréner Banskej Bystrice): "Stretnutie sa mi hodnotí veľmi dobre, chlapci podali výborný výkon. Rýchly sled gólov domácich položil. Zápas sme dobre dotiahli až do konca. Víťazstvo 5:0 som nečakal."