Pardavý opäť rozhodol o výhre B.Bystrice

Radoslav Kropáč a kapitán Banskej Bystrice Ján PardavýRadoslav Kropáč a kapitán Banskej Bystrice Ján Pardavý Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - prvej bezgólovej tretine bolo na oboch stranách málo šancí. Za domácich mohol skórovať Frühauf a za hostí Kriška. Bystričania nevyužili ani presilovku. Za zmienku stojí pokus Češíka v 15. min, ktorý však Fikrta zblízka neprekonal. V závere nevyužili domáci ani 44-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

Góly začali padať až v druhej tretine. V 22. min Hlinka našiel Jánoša a ten prešiel po ľavej strane cez útočnú modrú a spoza kruhov tvrdou strelou prekonal Fikrta. O necelú minútu kapituloval gólman Liptákov druhýkrát, keď prihrávku Sýkoru zužitkoval Kútny. V 26 min unikal domácej obrane v oslabení Bartánus, fauloval ho Frühauf a nariadené trestné strieľanie útočník L. Mikuláša premenil. Hostia sa častejšie dostávali pred brankára HC´05 Vojteka - neprekonali ho Bartánus a ani Roháč, no napokon v 47. min sa z ľavého kruhu v presilovke presadil Roháč. Banskobystričania sa však nevzdávali, dobýjali bránku Liptákov, čo sa im aj vyplatilo a 58 sekúnd pred klaksónom našiel Bulík hokejku Diana a bolo 3:2.

Liptáci sa opäť dostali k slovu vyrovnávajúvim gólom, keď v 45. min Novák spoza kruhov prekonal Vojteka. Oba tímy hrali tvrdo kontaktne a do tela, viac šancí si vytvárali domáci. V 46. min Nedvěd vo vyloženej šanci iba tesne minul odkrytú časť liptovskej bránky. Barani dali víťazný gól v 54. min, keď využili presilovku. Kolba od modrej čiary pekne prihral voľnému Pardavému, ktorý sa nemýlil. Banskobystričania boli aktívnejší nestiahli sa do defenzívy. V 55. min nevyužil najväčšiu šancu posledných minút po Drotárovej prihrávke Rumpel. Hosťom nevyšla ani záverečná 30-sekundová power-play. Ak by Hlinka od červenej čiary trafil prázdnu bránku, mohli Banskobystričania zvýšiť konečný stav..

HC´05 Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 22. Jánoš (Miroslav Hlinka, Vantroba), 23. Kútny (T. Sýkora, Bais), 40. M. Dian (Bulík, Pardavý), 54. Pardavý (Kolba, Bulík) - 26. Bartánus (z tr. strieľania), 37. V. Novák (Roháč, M. Bartánus), 45. V. Novák (M. Bartánus, Roháč)
Vylúčení: 2:6, navyše 25. Kropáč (L. Mikuláš) na 10 min nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Korba, T. Orolin, 2238 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek - Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, Bais - Rumpel, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš - M. Dian, Češík, Drotár - T. Sýkora, Paľov, Kútny

Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, P. Lištiak, M. Varga, D. Devečka, Privoznik, Hučko, Kršňák - Cibuľa, J. Halaj, Mikula - M. Bartánus, Roháč, V. Novák - Kriška, Kuric, Kropáč - Kadura, Durdiak, M. Oravec

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Prvá tretina bola z našej strany komorná. Nebol to náš výkon, no do druhej tretiny sme vstúpili excelentne, strelili sme dva góly a vyzeralo tom, že to bude pohodový zápas. Súper však bol húževnatý, dvakrát stiahol náš náskok a nevzdával sa. Rozhodla dobre zohraná presilová hra v tretej tretine, kde to do rúk zobral kapitán Pardavý a svojim gólom rozhodol o výsledku. Včera som mal 49 rokov a veril som, že nezostaneme na 49 bodoch, ale posunieme to vyššie. Som rád, že sme získali tri body lebo Liptovský Mikuláš je nepríjemný súper. Tiež som rád, že máme túto prekážku za sebou."

Ján Šterbák (tréner Liptovského Mikuláša): "Odohrali sme dobré stretnutie. Prišli sme do Banskej Bstrice so zámerom urobiť dobrý výsledok. Domáci však disponujú veľmi kvalitným kádrom, nebezpečným a dynamickým útokom. Darila sa nám obranná hra, ale zápas sme prehrali po našich individuálnych chybách. Banskobystričania využili naše chybičky a potvrdili, že nie sú náhodou na druhom mieste v tabuľke."