Spišiaci naďalej prehrávajú, podľahli aj B. Bystrici

Brankár spišiakov Patrik PolcBrankár spišiakov Patrik Polc Zdroj: SITA

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Keďže novoveskí fans vyhlásili pre posledné nelichotivé výsledky Spišiakov tomuto duelu bojkot, zápas sa hral v komornej atmosfére. Ako prvý sa snažil ticho na štadióne \"prehlušiť\" v 3. min Suja, jeho strelu však Vojtek kryl.

"Barani" prvýkrát vystrčili rohy v 8. min, Češíkova delovka letela nad bránku. Už o minútu neskôr však Bauerovu strelu Polc neudržal a Dian bez problémov dorazil puk do siete - 0:1. Po inkasovanom góle domáci predsa len ožili, no vyložené šance Holečka, Prokopa či Smotrilu zlikvidoval spoľahlivý Vojtek. Hostia hrali nenápadný, ale efektívny hokej. V 18. min ešte Nedvědovu teč Polc chytil, no o minútu na modrej napriahol Vizváry, dráhu puku tesne pred Polcom zmenil Paľov a bolo 0:2.

Úvod druhej časti začali Spišiaci presilovkou, no viac sa v nej potil domáci Polc. Už v 24. min pri signalizovanom vylúčení spišského hráča sa k odrazenému puku dostal Vantroba a lišiacky zvýšil už na rozdiel troch gólov. Následne hrali Bystričania presilovku. Pri rozohrávke však chybili a Holečko pekným blafákom znížil na 1:3. Novovešťanov gól naštartoval, čoraz viac sa tlačili pred Vojteka. Ten svoj tím po strelách Juríka aj Smerčiaka, či tutovke Farkašovského podržal. Ako premieňať šance, ukázal nováčikovi v 37. min Drotár, ktorý jedinú výraznú bystrickú príležitosť v druhej tretine pretavil na gól a upravil na 1:4. V záverečnej tretine sa už len dohrávalo. Domáci hokejisti v sebe nenašli sily ani len na pokus o zvrat. Skúsený druhý tím tabuľky im to svojím profesorským hokejom nedovolil a pripravil domácim siedmu prehru v rade.

HK Noves okná Spišská Nová Ves - HC\'05 Banská Bystrica 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Góly: 26. Holečko - 9. Dian (Bauer, Bulík), 19. Paľov (Vizváry, Drotár), 24. Vantroba (P. Frühauf, Jánoš), 37. Drotár (Paľov, M. Vojtek)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Halecký - Korba, Smrek, 1438 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - Smerčiak, M. Školiak, Ďaloga, Čintala, Gurčík, Fojtík - S. Pavličko, Prokop, Holečko - Leskovjanský, L. Jurík, Smotrila - Suja, Heizer, Macejka
B. Bystrica: M. Vojtek - Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Mocek, A. Mrena - Dian, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš - Paľov, Ľ. Sabol, Drotár - T. Sýkora, Češík, Kútny

Eduard Giblák (asistent trénera): "Našim hráčom nemožno uprieť snahu, no opäť sme po fatálnych chybách prehrávali 0:3. Holečkov gól nás síce vyburcoval, no naše tutovky sme tentokrát nevyužili. Gól hostí na 1:4 bol rozhodujúci. Po ňom sme sa už psychicky nezdvihli a skúsený súper to už v pohode ´ukočíroval´ do konca."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, pomerne rýchlo sme viedli 2:0. Po treťom góle sme sa uspokojili, po hrúbke dostali gól a tiež tým dostali Spišiakov na koňa. Vtedy nás však podržal brankár Vojtek, ktorý bol našou najvýraznejšou postavou v druhej tretine. Zlomový bol štvrtý gól, ktorý nás definitívne upokojil a záver sme si postrážili."