Bystričania zdolali dvadsiatku, hetrik Pardavého

Pardavý otvoril skóre dnešného zápasu, ilustračné fotoPardavý otvoril skóre dnešného zápasu, ilustračné foto Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - V Banskej Bystrici si na mladých reprezentantoch zgustol domáci favorit. Rozpačitá bola iba prvá tretina, ktorej chýbal náboj i šance. Do vedenia išli domáci v 4. min po strele Vantrobu od modrej čiary a Pardavého dorážke zblízka. Mladíci však odpovedali v 9. min.

Po veľkej chybe Frühaufa sa puku zmocnil Cingel a Vojtekovi nedal šancu. Zaujímavé momenty sa odohrávali v poslednej minúte prvej dvadsaťminútovky, keď na jednej strane neskóroval z vyloženej šance Paľov a na druhej Bakoš.

Bystričania mali rýchly nástup do druhej tretiny, keď Pardavý prešiel až pred Halásza a prekonal ho strelou pomedzi nohy. V 27. min obišiel bránku Bulík, pohral sa s mladými reprezentantmi a efektne zvyšoval na 3:1. O necelú minútu už bolo 4:1. Pardavý zavŕšil hetrik strelou švihom spomedzi kruhov. V polovici stretnutia banskobystrického gólmana Vojteka nahradil Fedor a v domácej zostave sa ukázali aj mladíci Bais a Koval. Práve druhý menovaný mladý hráč baranov dosiahol premiérový extraligový gól v 39. min. V závere tretiny pred bránkou dvadsiatky najprv neuspel Češík, no napokon Koval dopravil puk za ležiaceho Halásza. Dvadsiatkári mohli znížiť v 40. min, ale Uhnák netrafil puk pred odkrytou bránkou domácich.

V 44. min Šimčák mieril zblízka do žŕdky. Hralo sa už v pokojnejšom tempe, domáci kombinovali, chýbala potrebná agresivita. Napriek tomu sa diváci ešte tešili z gólu, keď v 55. min z presilovky trafil presne od modrej Biro. Mladíci predviedli v 57. min pekné prečíslenie v podaní Sýkoru a Cingela, ale druhý menovaný pred brankárom Fedorom neuspel.

HC\'05 Banská Bystrica - HK Orange 20 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Góly: 4. Pardavý (Vantroba, P. Frühauf), 21. Pardavý (Bulík, Dian), 27. Bulík (T. Sýkora, Kútny), 28. Pardavý (Dian, Bulík), 39. Koval (Češík), 55. Biro (Drotár) - 9. Cingel
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, vylúčenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Šefčík, Junek, 1489 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek (32. Fedor) - Vizváry, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Bambúch, Biro, od 30. min Bais, Koval - Dian, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš - Paľov, Ľ. Sabol, Drotár - T. Sýkora, Češík, Kútny

HK Orange 20: Halász - Štajnoch, M. Marinčin, Rais, Šiška, Hraško, Jankovič, L. Kozák, Jaborník - Gašparovič, Mlynarovič, Vandas - M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček - S. Takáč, Grošaft, Uhnák - Cingel, Šimčák, Ján Sýkora

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Som spokojný s výsledkom hoci prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Viedli sme síce gólom Pardavého, ale po našej chybe súper vyrovnal. Zvíťazili sme vďaka gólovému uragánu Pardavého, ktorému sa strelecky darilo. Využili sme šance v druhej tretine a mohol som dať príležitosť aj juniorom."

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Šesť gólov je veľa. Nie som spokojný s výkonom a ani s výsledkom. Najmä v druhej tretine hráči nedodržali taktické pokyny a súper nás prevýšil. Tretia tretina sa už iba dohrávala, keďže gólový odstup bol už po druhej dvadsaťminútovke vysoký."