Slovan stratil domácu neporaziteľnosť s Bystricou

Ľubomír Vaic a Marek Biro v súboji o pukĽubomír Vaic a Marek Biro v súboji o puk Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Oba tímy si v úvode vypracovali niekoľko streleckých príležitostí. V 6. min sa Kuľha presadil medzi dvoma obrancami hostí a otvoril skóre strelou do Vojtekovho protipohybu - 1:0.

Slovan mohol zvýšiť počas minútovej presilovky o dvoch hráčov, ale možnosť nevyužil a pykal, keď Pardavý v 11. min sa dostal k odrazenému puku a z prvej nechytateľne vyrovnal. Následne spálil tutovku Vaic a na opačnej strane hostia nevyužili 98-sekundovú výhodu o dvoch mužov, pri ktorej bol najbližšie ku gólu po individuálnej akcii Pardavý.

Hra mala potrebné tempo, náboj, oba tímy sa snažili o ofenzívne prevedenie a brankári sa na nedostatok práce nemohli sťažovať. V 23. min trafil pri presilovke od modrej čiary pod hornú žŕdku Kuľha - 2:1. Hostia opäť kontrovali, v 30. min poskakoval pri početnej výhode puk pred bránkou Slovana a Jánoš ho napokon poslal z ľavého kruhu do siete. Hra sa prelievala zo strany na stranu a obaja súperi mali ku gólu blízko. V 37. min pri ďalšej presilovke skvele potiahol puk z ľavej strany na pravú Bulík, krížnou prihrávkou cez útočné pásmo našiel Pardavého, ktorý do prázdnej bránky svojim druhým gólom v zápase upravil na 3:2 pre B. Bystricu. Kapitán "baranov" zároveň potvrdil pozíciu najlepšieho strelca súťaže, na svojom konte má podľa štatistík SZĽH 20 presných zásahov.

Domáci sa snažili vyrovnať, v 43. min však pri presilovke prepadli na útočnej modrej, Pardavý vysunul Bulíka, ktorý svoj nájazd zakončil pod hornú žŕdku Konrádovej bránky. Banskobystričania hrali umne, slovanisti boli v miernom kŕči a nevychádzala im najmä koncovka. Navyše niekoľkokrát ich musel podržať brankár Konrád. Slovanu pomohol kontaktný gól pri vylúčení Jánoša, keď rýchlu akciu zakončil Hujsa - 3:4. V 54. min mohol vyrovnať Lipiansky, ale Vojtek aj s prispením žŕdky zachránil na bránkovej čiare. Slovan tlačil, v 58. min dostal výhodu vyše minútovej presilovky o dvoch hráčov, brankár Vojtek sa však prekonával a puk za svoj chrbát nepustil ani pri 37-sekundovej power-play.

Banská Bystrica ako prvá v tejto sezóne vyhrala na zimnom štadióne v Ružinove a prerušila Slovanu šnúru desiatich domácich víťazstiev v rade. Mužstvo spod Urpína neprehralo už desať zápasov v rade, naposledy neuspelo 23. októbra v Skalici (0:1).

Slovan Bratislava - HC´05 Banská Bystrica 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Góly: 6. Kuľha (Hujsa, Demel), 23. Kuľha (A. Nedorost, J. Kováčik), 52. Hujsa (J. Kováčik) - 11. Pardavý (M. Dian, Bulík), 28. Jánoš (Miroslav Hlinka, Z. Nedvěd), 37. Pardavý (Bulík), 43. Bulík (Pardavý)
Vylúčení. 9:11 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Stano, 3380 divákov

Slovan: Konrád - Turunen, Bohunický, J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic

B. Bystrica: M. Vojtek - Kolba, Biro, Vizváry, Vantroba, Bambúch, Paľov - M. Dian, Bulík, Pardavý - Z. Nedvěd, Miroslav Hlinka, Jánoš - Rumpel, Češík, Drotár - Tománek, Šmálik, Kútny

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Už viac stretnutí dozadu sme nastupovali do zápasu akoby s vedomím, že súper sa zdolá sám. Na našu škodu sme dnes strelili aj prvý gól, ktorý mužstvo uspokojil. Banská Bystrica si za svoj obetavý výkon víťazstvo zaslúži, nestačí nám odohrať iba posledných desať minút."

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Banskej Bystrici sa v Ružinove vždy darilo, zvykla tu vyhrávať. Dnes to však bola iná súťaž, naším súperom bol Slovan, ktorý sa do nás pustil s veľkou vervou. Dokázali sme vyrovnať a dať aj ďalšie góly navrch. Zamerali sme sa na obrannú hru, keďže nám chýbajú traja zadáci. Záverečných päť minút bolo hektických, napokon sme prvýkrát zvíťazili v extralige na ľade Slovana. Brankár Martin Vojtek má žalúdočné problémy, som rád, že to vydržal až do konca. Boli sme už pripravení aj na alternatívu so striedaním, Fedor bol už rozcvičený."