Bystrica pokračovala vo víťaznom ťažení aj v Martine

Súboj útočníka Martina Davida Appela, útočníka Banskej Bystrice Romana Tománeka a obrancu Martina Antona PozníkaSúboj útočníka Martina Davida Appela, útočníka Banskej Bystrice Romana Tománeka a obrancu Martina Antona Pozníka Zdroj: SITA

MARTIN - Obaja súperi začali tento príťažlivý súboj vo vysokom tempe. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, diváci videli veľa šancí i pekných zákrokov gólmanov. V úvodnej presilovke \"barani\" poriadne zatlačili domácich.

V 2. min nezdvihol Dian puk ponad Dzubinov betón. Bystričania boli v obrannom pásme Martina mimoriadne nebezpeční, ale v 5. min kapitulovali. Velebného presnú prihrávku zužitkoval Appel, ktorý si vychutnal brankára Vojteka - 1:0. O tri minúty mohol pridať druhý zápis Jabrocký, no trafil iba pozorného Vojteka. Hostia potom potvrdili, prečo stoja v tabuľke tak vysoko. Hrozili najmä v presilovkách. Tománek i Češík zaváhali a v dobrých pozíciách neprekonali v pohode chytajúceho Dzubinu. Pred koncom 1. tretiny trafil dôrazný Rumpel puk iba do žŕdky.

Aj druhú časť hry začali hostia presilovkou, ktorá ich opäť dostala do tempa. Drotár, Rumpel ani Kútny však nevyťažili nič z bystrického náporu. V týchto chvíľach držal Dzubina svoj tím nad vodou. V 26. min chybovali hostia v rozohrávke, ale ani skúsený Uram nezmenil skóre zápasu. Podarilo sa to až Galambošovi, ktorý korčuľoval sám na Vojteka a ukážkovo poslal Martin už do dvojgólového náskoku. V polovici zápasu domáci trestuhodne premrhali 112 sekúnd dlhú presilovku piatich proti trom. Hostia neskladali zbrane, ale narážali na sústredenú obranu Martinčanov. Tí hrozili z protiútokov, keď najmä Uram zamestnával Vojteka. Hráči spod Urpína sa však dokázali v priebehu 85 sekúnd dostať do hry. Najskôr využil Kútny presilovku a 11 sekúnd pred druhým klaksónom pretavil Rumpel prečíslenie do vyrovnávajúceho gólu.

V tretej tretine sa začínalo odznovu. Inkasovaný gól do šatne Martinčanov rozhodil. V 43. min Jabrockého strelu z otočky Vojtek vyriešil. Potom ale ovládli klzisko "stašovci" a dvoma zlepenými gólmi, tentoraz v rozpätí 76 sekúnd, otočili zápas. Češíkov a Dianov presný zásah nenechali pokojného trénera Gregora, ktorý si zobral oddychový čas, aby zastavil rútiacu sa červeno-bielu lavínu. Po tomto direkte už nenašli Martinčania sily na gólovú odpoveď. Naopak, ešte raz inkasovali. V 58. min zavŕšil Bulík bystrickú prevahu v tejto časti hry. Hostia na "horúcom" turčianskom ľade natiahli svoju sériu už na trinásť zápasov bez prehry.

MHC Martin - HC´05 Banská Bystrica 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Góly: 15. Appel (Velebný), 29. Galamboš (P. Klepáč, Markovič) - 39. Kútny (Bambúch, Bulík), 40. Rumpel (Češík, Bambúch), 51. Češík (Drotár), 52. M. Dian (Bulík, Miroslav Hlinka), 58. Bulík (Pardavý).

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Bambúch na 10 min. za nešport. správanie, Miroslav Hlinka (obaja B. Bystrica) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Zvrškovec, 2795 divákov

Martin: Dzubina - Velebný, P. Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, L. Matejka, Obuch - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Jančovič, M. Ižvolt

B. Bystrica: M. Vojtek - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Bambúch, Kubka, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, R. Paľov - Rumpel, Češík, Drotár - Bendík, Šmálik, Kútny

Dušan Gregor (tréner Martina): "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Okrem prvej i druhej tretiny nemám čo hodnotiť. Boli sme potom málo agresívni, súpera sme našimi chybami postavili na nohy. Mrzí ma, že sa chlapci viac nepobili o dobrý výsledok. Chcem sa poďakovať i našim divákom, ktorí napriek prehre hráčov vytlieskali."

Miroslav Chudý (asistent trénera B. Bystrice): "Aj keď sme prehrávali 0:2, vypracovali sme si veľa šancí. Boli sme aktívni a vyšiel nám záver 2. tretiny. Dali sme potom vedúci gól, ktorý nasmeroval zápas do nášho víťazstva. Chlieb sa ale lámal v polovici zápasu, keď sme sa ubránili dvojnásobnej presilovke domácich."