Petržalská kanonáda, Dubnica inkasovala 7 gólov!

Hráči Petržalky sa tešia z góluHráči Petržalky sa tešia z gólu Zdroj: TASR

SENEC - Futbalisti Petržalky sa od úvodných minút pustili do Dubničanov s veľkým elánom a už v 4. min otvorili skóre. Majtán potiahol loptu po krídle, prihral do šestnástky a nikým nekrytý Tomčák skóroval.

Futbalisti Petržalky sa od úvodných minút pustili do Dubničanov s veľkým elánom a už v 4. min otvorili skóre. Majtán potiahol loptu po krídle, prihral do šestnástky a nikým nekrytý Tomčák skóroval. Domáci i naďalej hrali útočný futbal a ovocie to prinieslo v 35. min, keď sa po ľavej strane opäť dobre prezentoval Tomčák. Ten prihral loptu Hodekovi, ktorý zvýšil na 2:0. Neprešli ani tri minúty, keď po pravej strane potiahol loptu Maroši, prihral Majtánovi a ten pätičkou zvýšil na 3:0. Jedinú akciu hostí zaznamenali v závere prvého polčasu, ale Matejov nemieril loptu presne, a tak jeho strela minula Jenčovu bránku.

Druhý polčas sa niesol v znamení prvého. Na ihrisku boli len domáci, čo sa odzrkadlilo i na konečnom výsledku. V 63. min po rohu Tomčáka Burák ohrozil Ďurča, lopta sa odrazila od žrde a Hodek rozvlnil sieť - 4:0. Posledných päť minút stretnutia patrilo Čikošovi, najprv v 84. min zvýšil na 5:0, neprešla ani minúta a ten istý hráč krásnou strelou pridal šiesty gól. Keď na svetelnej tabuli svietila 90. min, Majtán nedal žiadnu šancu Ďurčovi a upravil na konečných 7:0.

MFK Petržalka - MFK Dubnica 7:0 (3:0)
Góly: 35. a 63. Hodek, 38. a 90. Majtán, 84. a 85. Čikoš, 4. Tomčák, ŽK: 21. Porázik, 35. Nosek (obaja Dubnica), rozhodovali: P. Hrčka - Brendza, D. Hrčka, 350 divákov

Petržalka: Jenčo - Burza, Konečný, Burák, Čikoš - Tomčák (67. Sedlák), Hílek, Guede, Maroši (61. Fieber ml.) - Majtán, Hodek (77. Pavol Ďurica)

Dubnica: Ďurčo - Masarik, Porázik, Nosek, Duga - Matejov (46. Straka), Držík, Kiška (46. M. Ondráš), E. Ľupták (77. Gorelka) - T. Zápotoka, M. Filo ml.

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "I keď sme sa dávali dokopy počas reprezentačnej prestávky, som rád, že chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne, čo sa aj odzrkadlilo aj na výsledku. Vytvorili sme si pekné gólové príležitosti, ktoré sme dokázali zužitkovať. Ako sa však hovorí - jedna lastovička leto nerobí a keďže nás čakajú ťažké zápasy, verím, že budeme pokračovať v tomto nasadení."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Dnes sme pôsobili ako treťoligové mužstvo. Pred zápasom sme mali veľa problémov so súpiskou. Mali sme veľa zranených hráčov a ešte včera som nevedel ako poskladať mužstvo. Súper bol lepší, my sme urobili veľa chýb, čo Petržalčania využili. Verím, že po vysokej prehre sa do budúceho týždňa schopíme."