Spengler Cup: Pálffy skóroval, K. Vary prehrali

Žigmund Pálffy sa teší so spoluhráčmi z Karlovych VarovŽigmund Pálffy sa teší so spoluhráčmi z Karlovych Varov Zdroj: SITA

DAVOS - Ani v treťom vystúpení na tohtoročnom Spenglerovom pohári vo švajčiarskom Davose sa hokejisti Karlových Varov nedočkali víťazstva. Západočesi síce viedli od 13. min gólom slovenského útočníka Žigmunda Pálffyho, ale v poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnal Mario Scalzo. V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch napokon triumfoval nemecký tím 2:1, keď rozhodujúci gól strelil Justin Papineau.

Pálffy, ktorého si Karlove Vary požičali zo Skalice iba pre tento turnaja, bol blízko k tomu, aby sa stal strelcom víťazného gólu. Jeho presný zásah prišiel počas presilovej hry, keď skúsený krídelník vo virvare pred bránkou Mannheimu šikovne umiestnil puk za brankára Langa.

Aj keď mali hráči českého tímu v ďalšom priebehu viac z hry, ďalšie góly nepridali a napokon vydolovali z tohto stretnutia len jeden bod. Karlove Vary neuspeli v nájazdoch na 83. ročníku Spenglerovho pohára už po druhý raz. Prvýkrát sa tak stalo v súboji s výberom Kanady (6:7).

HC Energie Karlove Vary - Adler Mannheim 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Pálffy - 60. Scalzo, rozhodujúci nájazd premenil Papineau, 6570 divákov

V druhom pondelkovom stretnutí domáci Davos nestačil na výber Kanady a podľahol hladko 2:6. Kanaďania majú z dvoch stretnutí na konte plný počet bodov a zjavne mieria po roku opäť do finále najstaršieho turnaja na európskom kontinente.

Team Kanada - HC Davos 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Góly: 15. Vigier, 19. a 28. M. Bell, 32. Tremblay, 34. Daigle, 49. Trudel - 33. Naumenko, 37. Setzinger, 6746 divákov

Aktuálny stav:
1. Kanada 2 1 1 0 0 13:8 4
2. Davos 3 2 0 0 1 10:11 4
3. Minsk 2 1 0 0 1 4:4 2
4. Mannheim 2 0 1 0 1 3:3 2
5. Karl. Vary 3 0 0 2 1 10:14 2

Pozn.: Za víťazstvo v riadnom hracom čase, po predĺžení i po sam. nájazdoch sa udeľujú 2 body, za prehru po predĺžení či samostatných nájazdoch je 1 bod a za prehru po 60 minútach mužstvá bod nedostávajú.