Spengler Cup: Karlove Vary na záver s debaklom

Petr Kumsta, v strede, v súboji o puk s Artemom Demkovom a Druvalom WestcottomPetr Kumsta, v strede, v súboji o puk s Artemom Demkovom a Druvalom Westcottom Zdroj: SITA

DAVOS - Hokejisti Dinama Minsk deklasovali v utorňajšom zápase na turnaji vo švajčiarskom Davose o Spenglerov pohár český tím Karlových Varov posilnený aj o slovenského reprezentačného útočníka Žigmunda Pálffyho 8:0.

Tím z Kontinentálnej hokejovej ligy sa veľmi rýchlo dostal do vedenia, keď už v 4. min svietilo na ukazovateli skóre 4:0 v prospech Dinama. V druhej časti hry pridali Bielorusi ďalšie tri presné zásahy a o osude duelu bolo rozhodnuté. Dva góly zaznamenali Meleško a Hyvonen. Darilo sa aj slovenskému reprezentačnému obrancovi Richardovi Lintnerovi, ktorý zaznamenal tri kanadské body za gólové prihrávky.

Hráči výberu Kanady si pripísali vo svojom treťom vystúpení prvú prehru, keď v utorok podľahli tímu Adler Mannheim 2:5. Aj keď na začiatku druhej tretiny bolo ešte 1:1, nemecké mužstvo si rýchlo vybudovalo štvorgólový náskok. Čistým hetrikom v rozpätí ôsmich minút sa prezentoval Spylo. Jeden presný zásah pridal Steiner. Kanaďania už len v závere korigovali na 2:5 zásluhou Heinsa.

V tabuľke je prvé Dinamo Minsk so ziskom štyroch bodov, trio Adler Mannheim, výber Kanady a švajčiarsky Davos má však rovnaký počet a o poradí v tabuľke rozhodujú vzájomné zápasy. Posledné Karlové Vary majú o zápas viac a o dva body menej.

Adler Mannheim - Kanada 5:2 (1:0, 4:2, 0:0)

Góly: 22., 24. a 30. Spylo, 20. Melhot, 34. Steiner - 21. Trudel, 37. Heins

Karlove Vary - Dinamo Minsk 0:8 (0:4, 0:3, 0:1)

Góly: 2. a 4. Meleško (na prvý LINTNER), 3. a 25. Hyvönen (na druhý LINTNER), 2. Čupris, 23. Westcott, 29. Antonov (LINTNER), 42. Kulakov

Aktuálny stav:
1. Minsk 3 2 0 0 1 12:4 4
2. Mannheim 3 1 1 0 1 8:5 4
3. Kanada 3 1 1 0 1 15:13 4
4. Davos 3 2 0 0 1 10:11 4
5. Karl. Vary 4 0 0 2 2 10:22 2

Pozn.: Za víťazstvo v riadnom hracom čase, po predĺžení i po sam. nájazdoch sa udeľujú 2 body, za prehru po predĺžení či samostatných nájazdoch je 1 bod a za prehru po 60 minútach mužstvá bod nedostávajú.