Spengler Cup: Karlove Vary s Pálffym prehrali s Kanadou

Kristek a Skladaný v drese Karlovych VarovKristek a Skladaný v drese Karlovych Varov Zdroj: www.hokejkv.cz / Marek Mikeš

DAVOS - Hokejisti domáceho HC Davos mali úspešný vstup do 83. ročníka najstaršieho európskeho turnaja o Spenglerov pohár, keď v sobotu zdolali účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy Dinamo Minsk 3:2.

V druhom stretnutí uspel výber Kanady s českým majstrom Energie Karlove Vary až po samostatných nájazdoch 7:6. V drese mužstva z kúpeľného mesta debutoval Žigmund Pálffy.

Na víťazstve švajčiarskeho tímu nad Dinamom Minsk mal zásluhu aj Juraj Kolník, ktorý Davos posilnil na Spenglerovom pohári zo Servette Ženeva. Kolník si v stretnutí pripísal jednu asistenciu, obranca Richard Lintner z Minska nebodoval. O víťazstve domácich rozhodol pri presilovke v 57. min Naumenko. Dva góly Davosanov strelil Reto von Arx, prvý už po ôsmich sekundách hry. Stretnutie sledoval aj majster sveta v cyklistickej časovke Fabian Cancellara.

Gólovú prestrelku videli diváci v súboji Karlových Varov s výberom Kanady. Mužstvá hrali ofenzívne, ani jednému sa gólovo nepodarilo výraznejšie odskočiť. V predĺžení mohol rozhodnúť Pálffy, ktorý potom neuspel ani v rozstrele. Bod do produktivity za asistenciu si pripísal ďalší Slovák v drese Energie Mucha. O víťazstve výberu javorového listu rozhodol v druhej sérii nájazdov Aubin.

HC Davos - Dinamo Minsk 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 1. Von Arx (Forster), 37. Von Arx (J. KOLNÍK), 57. Naumenko (Setzinger) - 11. Varlamov (Ľutkevič, Stas), 25. Jokela (Čupris, Varlamov), 6746 divákov

Kanada - Energie Karlove Vary 7:6 po sam. nájazdoch (1:1, 3:4, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 19. Siklenka, 29. Heins, 36. Roche, 38. K. McLean, 41. Bell, 50. Daigle - 26. a 37. Kristek, 17. Dobroň, 39. Ziuzin (MUCHA), 40. Pech, 53. Koštál, 6746 divákov

Tabuľka:
1. Davos 1 1 0 0 0 3:2 2
2. Kanada 1 0 1 0 0 7:6 2
3. Karlove Vary 1 0 0 1 0 6:7 1
4. Minsk 1 0 0 0 1 2:3 0
Mannheim ešte nehral.

Pozn.: Za víťazstvo v riadnom hracom čase, po predĺžení i po sam. nájazdoch sa udeľujú 2 body, za prehru po predĺžení či samostatných nájazdoch je 1 bod a za prehru po 60 minútach mužstvá bod nedostávajú.