Spengler Cup: Vo finále Dinamo Minsk proti Davosu

Richard Lintner si zahrá fináleRichard Lintner si zahrá finále Zdroj: SITA

DAVOS - V silvestrovskom finále 83. ročníka najstaršieho hokejového turnaja v Európe - Spenglerovho pohára nastúpia vo štvrtok 31. decembra od 12.00 h Dinamo Minsk proti domácemu tímu HC Davos. O tejto skutočnosti rozhodli stredajšie záverečné duely základnej fázy.

Hokejisti bieloruského Minska, aj so slovenským reprezentačným obrancom Richardom Lintnerom vo svojich radoch, zdolali podvečer výber Kanady tesne 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) a vo večernom súboji si Davos pred vypredanou Vaillant Arenou (6746 divákov) poradil aj zásluhou gólu slovenského útočníka Juraja Kolníka s nemeckým klubom Adler Mannheim 3:1 (1:1, 2:0, 0:0). Oba víťazné tímy mali na svojom konte šesť bodov a postúpili do rozhodujúceho stretnutia o celkové prvenstvo.

V dueli Minsk - Kanada naklonil po nerozhodnej prvej tretine (1:1) misky váh na stranu účastníka KHL dvoma úspešnými zásahmi v 23. a 32. min Košetkov, na čo stihol odpovedať iba raz Heins. V záverečnej tretine sa v 42. min presadil Lotyš Čupris a Kanaďania už stačili iba znížiť na konečných 3:4 Vigierom. Výber "javorových listov" si tak nezopakoval vlaňajšiu finálovú účasť.

Vo večernom zápase sa Mannheim ujal vedenia gólom Spyla už v 3. min, Davosania vyrovnali ešte v prvom dejstve zásluhou Burglera. Na radosť domácich priaznivcov rozhodla o všetkom druhá tretina. V nej najskôr Salmonsson a potom aj slovenská posila Davosu zo Servette Ženeva Kolník zvýšili na 3:1, v záverečnej dvadsaťminútovke už gól nepadol.

Dinamo Minsk - Kanada 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 23. a 32. Košetkov, 9. Jokela, 42. Čupris - 12. McLean, 35. Heins, 52. Vigier, 6746 divákov

HC Davos - Adler Mannheim 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 8. Burgler, 25. Salmonsson, 34. J. KOLNÍK - 3. Spylo, 6746 divákov

Aktuálna tabuľka:
1. Minsk 4 3 0 0 1 16:7 6
2. Davos 4 3 0 0 1 13:12 6
3. Kanada 4 1 1 0 2 18:17 4
4. Mannheim 4 1 1 0 2 9:8 4
5. Karl. Vary 4 0 0 2 2 10:22 2
Pozn.: Za víťazstvo v riadnom hracom čase, po predĺžení i po sam. nájazdoch sa udeľujú 2 body, za prehru po predĺžení či samostatných nájazdoch je 1 bod a za prehru po 60 minútach mužstvá bod nedostávajú.