Beck zvíťazil v Taškente a vracia sa do TOP 100

Karol Beck
Karol Beck

TAŠKENT - Slovenský tenista Karol Beck (126. vo svetovom rebríčku) sa stal víťazom dvojhry na kvalitne obsadenom challengeri v uzbeckom Taškente (dotácia 125 000 dolárov). Vo finále si poradil s Luxemburčanom Gillesom Mullerom po vyše dvaapolhodinovej bitke 6:7 (4), 6:4 a 7:5.

 

Beck si pripísal na konto celkovo deviaty singlový titul na ATP Challenger Tour, už tretí v tomto roku. Vo februári nenašiel premožiteľa v Bergame ani v Belehrade. Zaujímavosťou je, že aj v Taliansku zdolal vo finále Mullera. Beck si po triumfe v Taškente odnáša z uzbeckej metropoly prémiu 18 000 dolárov a vďaka zisku 125 bodov do rebríčka ATP Entry by sa mal v pondelok vrátiť do elitnej svetovej stovky.

 

Zverenec trénera Jána Krošláka si posilnil šance dostať sa priamo do hlavnej súťaže na úvodnom grandslamovom turnaji v roku 2011 Australian Open v Melbourne. Beck si v Taškente zahral aj vo finále štvorhry, s krajanom Filipom Poláškom však v rozhodujúcom súboji prehrali s britským párom Ross Hutchins, Jamie Murray.

 

Vzájomnú bilanciu s Luxemburčanom upravil na 3:0. Mullerovi nepomohlo k prvému víťazstvu ani 18 es.

 

Beck bol po finálovom zápase v Taškente spokojný nielen zo ziskom titulu, ale aj s predvedenou hrou. "Vo finále proti Mullerovi to bol veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas. Som rád, že po dlhšom čase som dokázal vyhrať pár ťažkých zápasov nad kvalitnými súpermi. Muller výborne servoval, v závere som mal aj trochu šťastia. Som spokojný s mojou hrou v Taškente a verím, že dobrá forma mi vydrží aj na ďalších turnajoch. Už v pondelok ráno odlietam na ďalší challenger do francúzskeho Orleans," povedal Beck.

 

Karol Beck (5-SR) - Gilles Muller (7-Lux.) 6:7 (4), 6:4, 7:5


Zdroj:
TASR
Foto:
www.tennis.uz

DISKUSIA