Beck do 2. kola kvalifikácie v Bazileji, Lacko skončil

Karol BeckKarol Beck Zdroj: SITA

BAZILEJ - Slovenský tenista Karol Beck nasadený ako šiesty zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 1. kola kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Swiss Indoors Basel vo švajčiarskom Bazileji nad Francúzom Vincentom Millotom za 58 minút hladko 6:1, 6:2.

Beck bude vo finálovom 2. kole hrať s úspešným z nemeckého derby medzi Danielom Brandsom a Julianom Reisterom. Už teraz má istotu 10 bodov do svetového rebríčka a šeku na 1000 eur.

Lukáš Lacko nasadený ako piaty prehral v stretnutí 1. kola kvalifikácie s Francúzom Davidom Guezom za 88 minút 4:6, 1:6. Zverencovi Tibora Tótha v prvom sete napokon nestačilo, že vyrovnal z 1:4. Celkovo premenil len 2 z 8 brejkbalov, súper využil 5 zo 6 príležitostí na prerazenie podania slovenskej jednotky, ktorá ťahá sériu 5 prehier.

David Guez (Fr.) - Lukáš Lacko (5-SR) 6:4, 6:1

Karol Beck (6-SR) - Vincent Millot (Fr.) 6:1, 6:2