Hrbatý a Beck vo Viedni skončili už v 1. kole kvalifikácie

Dominik HrbatýDominik Hrbatý Zdroj: SITA

VIEDEŇ - Z troch slovenských tenistov, ktorí v sobotu absolvovali stretnutia 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Bank Austria Tennis Trophy vo Viedni (dotácia 575 250 eur, tvrdý povrch Opticourt v hale), sa ďalej dostal iba Andrej Martin. Svoje účinkovanie už skončili Karol Beck i Dominik Hrbatý.

Dvadsaťjedenročný člen NTC Andrej Martin, 192. vo svetovom rebríčku, viedol nad Čechom Jaroslavom Pospišilom nasadeným ako siedmym 6:1, 3:0, keď jeho súper po 56 minútach odstúpil. Víťaz augustového challengeru v uzbeckom Samarkande Martin, ktorý predtým vo dvoch dueloch s rovnakým súperom neuhral ani set, si v 2. kole eliminácie zmeria sily s Čechom Ivom Minářom (162.).

Slovák je mimo dvorcov známy ako partner Chantal Škamlovej, jeho budúci súper je podľa iDnes.cz partnerom Karolíny Plíškovej. V Stadthalle v rakúskej metropole už má A. Martin istotu šeku na 435 eur, v 2. kole kvalifikácie na hlavnej profesionálnej úrovni predtým naposledy bol vo Wimbledone 2010.

Beck nasadený ako tretí prehral s Čechom Lukášom Rosolom za 119 minút 3:6, 7:5, 4:6. Na miestnu štvorhru je prihlásený s Čechom Lukášom Dlouhým. Rosolovi (158.) sa podarilo proti 28-ročnému bývalému 36. hráčovi počítačového poradia Beckovi (teraz 99. miesto) znížiť v bilancii zo vzájomných súbojov na 1:3. V januári na challengeri v nemeckom Heilbronne podľahol zvolenskému rodákovi tesne 7:5, 6:7 (3), 4:6.

Hrbatý prehral s Nemcom Dieterom Kindlmannom (210.) za 114 minút 6:2, 4:6, 4:6. Niekdajší 12. muž renkingu (teraz 264. pozícia) využil len 5 z 12 brejkových možností, zatiaľ čo jeho súper 5 z 8. Tridsaťdvaročný Bratislavčan Hrbatý predtým naposledy hral oficiálny singlový zápas (mimo zahraničných klubových súťaži družstiev a podobne) v júni vo wimbledonskej kvalifikácii. Vo Viedni sa vlani ako kvalifikant prebojoval do osemfinále hlavnej súťaže, v roku 2006 bol v miestnom semifinále, debutoval už v sezóne 1999.

Andrej Martin (SR) - Jaroslav Pospíšil (7-ČR) 6:1, 3:0 - skreč, Pospíšil po 56 minútach odstúpil

Lukáš Rosol (ČR) - Karol Beck (3-SR) 6:3, 5:7, 6:4 za 119 minút

Dieter Kindlmann (Nem.) - Dominik Hrbatý (SR) 2:6, 6:4, 6:4 za 114 minút