Prešov po prehre v Hamburgu stále bez bodu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

HAMBURG - Hádzanári Tatrana Prešov podľahli v sobotňajšom stretnutí 5. kola v základnej B-skupine Ligy majstrov na palubovke nemeckého klubu HSV Hamburg 23:35 a na svoje konto si pripísali piatu prehru.

Slovenský šampión sa prvého bodového zisku v aktuálnom ročníku najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže nedočkal ani po mesačnej prestávke, hoci svojho favorizovaného súpera v úvode zaskočil a ešte v 12. min vyhrával (6:5). Potom však na palubovke už dominoval domáci tím, ktorý si do polčasovej prestávky vypracoval šesťgólový náskok, a ten v druhom dejstve zdvojnásobil.

Hamburčania majú po sobotňajšom povinnom prírastku, ktorý znamenal jubilejné 200. víťazstvo v súťažnom stretnutí pod vedením trénera Martina Schwalba, na konte 6 bodov a v neúplnej tabuľke sa posunuli na 2. pozíciu.

Hráči Tatrana budú mať šancu odplatiť súperovi prehru na budúcu nedeľu 28. 11., keď družstvo HSV privítajú v prešovskej Mestskej hale.

HSV Hamburg (Nem.) - Tatran Prešov (SR) 35:23 (17:11)
Najviac gólov za HSV: Hens 6, Lackovič a B. Gille po 5, Vori a Schröder po 4, Kraus 4/1
Zostava a góly za Tatran: Krupa, Niroda - Mazúr, Marušák, T. Mažár 1, Michal Urban 3, Géci, Kristopans 7, Radčenko, Tumidalský 4, Mikéci, Sobol 3, Menkovič 2, Antl 3, Dudáš
Pok. hody: 1/1 - 1/0, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Eliasson a Gudjonsson (obaja Isl.), 2850 divákov

Prešovčania sa svojho súpera v úvode nezľakli a v prvej desaťminútovke si vďaka efektívnej koncovke udržiavali tesné jedno až dvojgólové vedenie. Ešte v 8. min svietil na ukazovateli skóre stav 5:3 pre hostí. Domácim sa podarilo prvýkrát vyrovnať o tri minúty neskôr, keď dvakrát zužitkovali početnú výhodu (5:5). Vzápätí Tatran strelil svoj šiesty gól a poslednýkrát v zápase viedol. Hamburčania šnúrou troch presných zásahov prebrali taktovku do svojich rúk (8:6). Prešovčanom sa prestalo dariť v útoku, nepremenili ani pokutový hod, a tak mali hráči nemeckého tímu v 24. min už pohodlný päťgólový náskok (13:8), ale pri vylúčení G. Gilla sa slovenský šampión dotiahol v 25. min na 10:13. Záver I. polčasu patril lídrovi I. bundesligy, ktorý využil zaváhania "zeleno-bielych" na zvýšenie vedenia na 17:11.
Po zmene strán naďalej diktovali tempo hry domáci. Na rozdiel desiatich gólov upravili stav v 42. min (25:15). O päť minút neskôr vyhrával Hamburg už 29:17. Zverenci trénera Trtíka potom šnúrou troch gólov mierne skorigovali výsledok, ale v záverečnej desaťminútovke umožnili súperovi zvýšiť vedenie až na 35:21. Dvoma gólmi v posledných dvoch minútach zmiernili Prešovčania svoju prehru na konečných 23:35. Rovnako ako pred vyše dvoma rokmi sa vzájomná konfrontácia týchto mužstiev v LM skončila v Hamburgu dvanásťgólovým víťazstvom domácich (v sezóne 2008/2009 to bolo 32:20).

Martin Schwalb (tréner Hamburgu): „V úvode sme sa ťažko prispôsobovali hre spojok súpera. Moji hráči boli v rozhodujúcich okamihoch príliš defenzívni. Po úvodnej dvadsaťminútovke sa to zlepšilo, dokázali sme zvýšiť tlak druhou vlnou a cez rýchly stred. V druhom polčase sme oveľa lepšie bránili a súpera mali viac-menej pod kontrolou. Tešíme sa z víťazstva a prirodzene aj z úspešného návratu Pascala Hensa.“

Rastislav Trtík (tréner Prešova): „Gratulujem tímu HSV k triumfu. Bolo to povinné víťazstvo pre domácich a pre nás zase výborná príležitosť konfrontácie s mužstvom svetovej úrovne. Prvých 20 minút sme hrali dobre a disciplinovane. Darilo sa nám vytvoriť tlak na súpera predovšetkým zo spojkového radu a streliť aj pekné góly. Potom to však bolo ťažké, keďže HSV mám skvelé družstvo. Konečný výsledok nie je až taký zlý, nemám dôvod byť nahnevaný.“

Stefan Schröder (krídelník Hamburgu): „Keď som nastúpil, vtedy sa nám dosť darilo. V obrane sme si počínali oveľa lepšie ako v prvom polčase. Sme radi, že môžeme oslavovať víťazstvo s našimi fanúšikmi, ktorí na ňom majú tiež svoj podiel.“

Dainis Kristopans (spojka Prešova): „Pre nás to bol jednoznačne náročný duel. Problémy nám robila ofenzívna obrana HSV. Ja osobne som rád, že som skvelým brankárom Hamburgu strelil niekoľko gólov.“