Prešov potrápil Kolding, napokon tesne prehral

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PREŠOV - Hádzanári slovenského šampióna Tatrana Prešov utrpeli v sobotu v 7. kole Ligy majstrov na palubovke dánskeho tímu KIF Kolding tesnú prehru 27:28 a definitívne prišli o možnosť postúpiť zo skupiny do osemfinále.

Kolding sa v úvode ujal vedenia, ktoré si udržiaval až do 11. min, keď sa hosťom podarilo vyrovnať na 5:5. Prešovčania aj v ďalších minútach dokázali držať s favoritom krok, v 22. min sa im dokonca po úspešnom zákroku brankára Krupu a následnom brejku Sobola prvýkrát podarilo nakloniť skóre na svoju stranu (11:10).

Ten istý hráč v 24. min zvýšil z pokutového hodu na 12:10. Slovenský šampión si tento náskok udržal až do konca I. polčasu (16:14).
Hráči Tatrana mali hru vo svojich rukách aj na začiatku druhého dejstva. V 36. min už mali štvorgólový náskok (21:17), domáci sa nechceli poddať nepriaznivému vývoju a o šesť minút neskôr vyrovnali na 22:22. V polovici II. polčasu sa dokonca po dlhom čase ujali vedenia 24:23. Slovenský šampión odpovedal gólom, ale potom dvakrát za sebou skórovali hádzanári Koldingu (26:24).

Vyrovnaná paria pokračovala až do záverečných minút. Šarišania sa snažili zo všetkých síl privodiť obrat. V 59. min znížil Tumidalský na 27:28, vzápätí Toromanovič zaváhal v tutovke na prešovskom bránkovisku. Tréner Trtík sa po oddychovom čase odhodlal k hre bez brankára, ale Tumidalského podstrel v záverečných sekundách brankár domáceho tímu vyrazil a z tesného víťazstva sa mohli tešiť hráči Koldingu.

KIF Kolding (Dán.) - Tatran Prešov (SR) 28:27 (14:16)
Najviac gólov za KIF: Karlsson a Sarup po 5, Christiansen a Jensen po 4
Zostava a góly za Tatran: Krupa, Niroda - Mazúr, Marušák 1, T. Mažár 2, Michal Urban 2, Krištopans 7, Radčenko 2, Tumidalský 3, Mikéci, Sobol 7/2, Menkovič, Antl 3/1, Dudáš
Pok. hody: 0 - 3/3, vylúčení: 4 - 3, ČK: 52. Sarup (Kolding) za nešportové správanie, rozhodovali: Liachovičius a Gecevičius (obaja Lit.), 1500 divákov

Rastislav Trtík (tréner Prešova): „Musím pochváliť moje družstvo za bojovný výkon a odhodlanie pobiť sa o body. Chalani splnili to, čo sme si predsavzali. V prvom polčase to v našom podaní nemalo chybu, mali sme prevahu a získali náskok, ktorý mohol byť ešte výraznejší. V druhom polčase sme neudržali skúseného Christiansena a prestalo sa nám dariť strelecky. Súper hnaný celou halou nás za to začal trestať. Práve slabšia strelecká efektivita bola príčinou neudržania vedenia, ako aj toho, že sme dnes v Koldingu nezískali aspoň bod.“

HSV Hamburg (Nem.) - MKB Veszprém KC (Maď.) 27:26 (13:11)