Nitra už 6 duelov bez víťazstva a 502 minút bez gólu

Jozef Petráni
Jozef Petráni

NITRA - Slovenskému klubu FC Nitra sa už dlhší čas nedarí v najvyššej futbalovej súťaži. Zverenci trénera Ivana Galáda figurujú po víkendovom 17. kole Corgoň ligy (CL) a domácej prehre s Banskou Bystricou 0:2 s 19 bodmi na 9. mieste v tabuľke.

Nitrania sú už šesť stretnutí bez víťazstva, z trojbodového zápisu sa tešili pred takmer dvoma mesiacmi - 2. októbra v Prešove (2:1). Ďalším nelichotivým štatistickým ukazovateľom je strelecká (im)potencia. Hráči spod Zobora nestrelili v CL gól už päť zápasov a celkovo už 502 minút. Do súperovej siete v najvyššej súťaži skóroval z nitrianskych futbalistov dosiaľ naposledy Ivan Hodúr, ktorý v dueli 12. kola v Dubnici poslal v 38. min svoj tím do vedenia (napokon remíza 1:1). V ďalších piatich corgoňligových zápasoch už boli Nitrania bez gólového korenia - doma s Dunajskou Stredou (0:1), v Košiciach (0:3), doma so Žilinou (0:2), na bratislavských Pasienkoch proti Slovanu (0:0) a v spomenutom ostatnom súboji s Duklou Banská Bystrica (0:2).

 

"Čísla nepustia...Samozrejme, že sme nespokojní s naším účinkovaním a postavením v ligovej tabuľke. Chlapcom sa nedarí, nepodávajú také výkony ako v minulosti alebo na začiatku tejto sezóny. V mužstve jednoducho nie je pohoda, po hernej stránke pokrivkávame, čo má vplyv na výsledky," reálne zhodnotil v pondelok popoludní v rozhovore pre agentúru SITA situáciu v nitrianskom tíme generálny manažér klubu Jozef Petráni.

 

Do konca jesennej časti absolvujú futbalisti Nitry ešte dva duely, v oboch prípadoch proti Zlatým Moravciam. V utorok nastúpia "galádovci" proti ViOn-u v odvetnom štvrťfinálovom dueli Slovenského pohára (prvý zápas vyhrala Nitra 1:0, pozn.), v sobotu 27. novembra tiež na pôde tohto súpera v rámci 18. kola Corgoň ligy, čo bude jesenná derniéra.

 

"Čaká nás záver prvej časti sezóny a ešte dva súťažné zápasy, ktoré chceme zvládnuť k našej spokojnosti. Keby sme uspeli v Slovenskom pohári a postúpili do jarného semifinále, určite by to chlapcov nakoplo a v sobotu v lige by tiež zabrali s väčšou chuťou. Dobré by bolo streliť v utorok gól, Zlaté Moravce by potom museli dať až tri," poznamenal J. Petráni. Podľa jeho slov vedenie nitrianskeho klubu v tejto chvíli nepristúpi k zmenám v realizačnom tíme ani v hráčskom kádri.

 

"Rozmýšľame pragmaticky. O týždeň je tu koniec jesennej časti. Po dôkladnej analýze bude dostatok času vyvodiť nejaké závery," doplnil generálny manažér FC Nitra.

 

Futbalisti spod Zobora majú aktuálne v corgoňligovej tabuľke iba päťbodový náskok pred dvojicou MFK Košice - MFK Dubnica, ktorá uzatvára dvanásťčlenný pelotón. Neobávajú sa v klube zo zostupu o súťaž nižšie? "Do takýchto myšlienok sa momentálne nepúšťam, strach zo zostupu nemám. Nikde však nie je napísané, že Nitra nemôže vypadnúť z ligy. Ja sa však skôr zaoberám tým, aby sme zlepšili výkony a posunuli sa vyššie v tabuľke. Verím, že na jar pôjdeme smerom hore a dostaneme sa medzi najlepšiu šestku v najvyššej súťaži," dodal Jozef Petráni.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA