Slovan pretrhol streleckú smolu a vyradil Myjavu

Peter Štepanovský (ŠK Slovan Bratislava) a Vladimír Kročian (TJ Spartak Myjava)Peter Štepanovský (ŠK Slovan Bratislava) a Vladimír Kročian (TJ Spartak Myjava) Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava postúpili do semifinále Slovenského pohára. Vo štvrťfinále zdolali v oboch zápasoch Spartak Myjava, po víťazstve na ihrisku súpera 1:0 uspeli aj v utorňajšej odvete, tentoraz 2:0.

Slovan sa ujal vedenia v 14. min po presnom zásahu útočníka z Bosny a Hercegoviny Krešimira Kordiča, výsledok pečatil striedajúci Jan Králík v 87. min.

ŠK Slovan Bratislava (CL) - TJ Spartak Myjava (II. liga) 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:0
Góly: 14. Kordič, 87. Králík, ŽK: 80. Zverec (Myjava), rozhodovali: Fajčík - Chládek, Kubačka, 602 divákov

Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Dobrotka - Štepanovský, Božič, F. Kiss, Žofčák (67. Ivana) - Šebo (46. M. Kuzma), Kordič (79. Králík)
Myjava: Solnička - Manák, Zverec, Černáček, Kumančík - Šarudi - P. Sládek (87. Žák), Kosík (75. B. Hesek), M. Dian, Kročian (73. Oríšek) - P. Straka

Obhajca Slovenského pohára o svojom postupe do semifinále aktuálnej pohárovej súťaže rozhodol už v prvej štvrtine odvetného stretnutia. V 14. min ušiel po krídle Šebo, ktorý ideálnou prihrávkou našiel voľného Kordiča a autor jediného gólu z prvého zápasu na Myjave bez problémov otvoril skóre. Vzápätí kapitán Myjavy Černáček odkopol loptu pred nabiehajúcim Kordičom. Ďalekonosná strela Žofčáka v 20. min z 25 m v Solničku v bránke hostí neprekvapila. V 26. min dvojica domácich obrancov Saláta a Dosoudil nepustila Kosíka do pokutového územia. V tej istej minúte Solnička musel ukázať svoje majstrovstvo po Kordičovej strele, keď so šťastím ju vytlačil na žrď. V 32. min si podobným spôsobom poradil aj s technickou strelou Žofčáka, ktorú odvrátil na rohový kop. V 38. min prízemnú prihrávku Šeba na voľného Štepanovského, Kumančík z päťky ponad vlastnú bránku poslal na rohový kop. Keď 5 minút pred koncom prvého polčasu Solnička chytil aj vysoký center Žofčáka, skóre prvého dejstva sa už nemenilo.

V úvodnej dvadsaťminútovke uzimených divákov zaujali dva strelecké pokusy. V 56. min napriahol spoza pokutového územia domáci Filip Kiss, ale jeho strela bránku tesne minula. O dve minúty neskôr predviedol to isté hosťujúci Kosík, ktorého pri streľbe bránil Saláta. V 66. min pohotový Zverec odkopol loptu pred nabiehajúcim Kordičom na rohový kop, ale slovanisti po jeho rozohraní z trmy-vrmy nič nevyťažili. Konečný výsledok stanovil v 87. min Králík vydarenou strelou spoza pokutového územia po samostatnej akcii.

Karel Jarolím (tréner Slovana Bratislava): "Podľa mňa vývoj stretnutia ovplyvnil rýchly gól, ktorý sme dali už v 14. min. Boli sme v tomto zápase lepším mužstvom, kontrolovali sme hru a v stretnutí sme ukázali niekoľko sľubných gólových príležitostí, ktoré sme však aj vinou zle riešenej predfinálnej prihrávke nevyužili. V tomto meraní síl s mužstvom, ktoré vedie svoju súťaž po jesennej časti, bolo dobré, že sme nastúpili s dvoma klasickými útočníkmi. Prejavilo sa to pri spomínanom prvom góle, keď Filip Šebo veľmi dobre zvolil prihrávku na voľného Kordiča, čo bola ukážková akcia. Na dvoch útočníkov sme hrali aj v niektorých ligových zápasoch, no tam nám to natoľko nevychádzalo. Som rád, že po troch dueloch bez vsieteného gólu sa nám podarilo skórovať aj druhýkrát a definitívne rozhodnúť."

Ladislav Hudec (tréner Spartaka Myjava): "Na Slovan sme prišli s úmyslom dať gól a potrápiť trochu favorita, pretože prvé stretnutie sme prehrali iba 0:1 a to bol výsledok, s ktorým sa ešte dalo niečo urobiť. Vývoj zápasu ovplyvnil rýchly gól domácich, Šebo ukázal, v čom je jeho sila a Kordič to tiež dobre riešil. Našou nevýhodou bol fakt, že my sme už ukončili jesennú časť súťaže, hráči sa do zápasového tempa dostávali veľmi pomaly, čo bolo vidieť najmä v prvom polčase. Teší ma, že sme na Slovan neprišli iba brániť a stáť len na hranici pokutového územia a dokázali sme si vypracovať niekoľko šancí. Chceli sme zanechať v Bratislave dobrý dojem, myslím si, že sa nám to podarilo, 70 % mojich hráčov chodí totiž normálne do práce a futbal hrajú iba popri zamestnaní."