VIDEO Slovan dobiehal so Senicou dvojgólové manko

Králik v súboji s KrižkomKrálik v súboji s Križkom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Úvodnú desaťminútovku jedného zo šlágrov záverečného 18. kola jesennej časti poznačil náročný terén. Až v 12. min prišla prvá súvislejšia akcia a hneď gólová. Piroska peknou uličkou našiel nabiehajúceho Jaroslava Diviša, jeho strieľaný center narobil veľké problémy Putnockému, ktorému lopta prekĺzla až do siete - 0:1.

V 20. min vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana prudkou strelou Šebo, brankár Bolek však bol pripravený. O šesť minút neskôr spoza šestnástky pálil Guédé, ale jeho pokus minul bránku hostí. V 29. min Senica opäť potvrdila, že v protiútokoch je veľmi nebezpečná. Po centri z pravej strany vypadla Putnockému lopta a O. Smetana ju nemal problém z bezprostrednej blízkosti dokopnúť za bránkovú čiaru - 0:2. V 39. min mohol Smetana zvýšiť na rozdiel triedy, ale zvnútra pokutového územia trafil len do žrde. Prvé dejstvo uzavrela strela Wijlaarsa v nadstavenom čase, ktorá však letela vedľa.

Po zmene strán mal prvú šancu Piroska. Jeho strela z hranice pokutového územia však neohrozila Putnockého. V 51. min mal plné ruky práce Bolek, pred Guédém však vyboxoval loptu do bezpečia. Domáci sa dočkali vytúženého gólu v 56. min, keď na center Jánošíka vyskočil Šebo a hlavičkou znížil na 1:2. V 58. min sľubné sólo cez polovicu ihriska zakončil hosťujúci Piroska nepresným centrom. O desať sekúnd neskôr mal príležitosť rýchlonohý Jaroslav Diviš, Putnocký však zneškodnil jeho prízemnú strelu. V 73. min si na autové vhadzovanie za obranu nabehol Guédé, ale strieľaný center spred bránkovej čiary odkopol na rohový kop Pillár. Po jeho rozohratí najvyššie vyskočil Saláta a hlavičkou skóroval - 2:2. Slovanistom sa bod málil, chceli pridať ďalší gól. Z priameho kopu to skúšal Grendel, ale neuspel. V 82. min priamy kop Pirosku spod brvna vyškriabal na rohový kop Putnocký. V záverečných minútach sa viac bojovalo ako hralo a žiadne mužstvo si nevypracovalo vyloženú šancu. Stretnutie sa na Pasienkoch skončilo napokon deľbou bodov.

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:2 (0:2)
Góly: 56. Šebo, 73. Saláta - 12. Jaroslav Diviš, 29. O. Smetana, ŽK: 52. Božič, 67. Dobrotka - 36. Križko, 73. Bolek, 82. Wijlaars, rozhodovali: Vnuk - R. Sluk, Tomčík, 1070 divákov

Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Dobrotka - Guédé - J. Králík (46. Božič), Grendel (79. F. Kiss), I. Žofčák - Šebo, Kordič (46. Turčák)
Senica: Bolek - Merzič, R. Pillár, Križko, Lukšík - Strnad (65. M. Ďurica) - Jaroslav Diviš, Wijlaars, T. Kóňa - Piroska, O. Smetana (90. Komárek)

Karel Jarolím (tréner Slovana): "Musím priznať, že Senica dominovala v prvom polčase. Predovšetkým bola produktívna. Rozhodujúcim momentom bola šanca Smetanu. Keby ju za stavu 0:2 premenil, mali by sme to oveľa náročnejšie. Musím však povedať, že v podstate sme si góly dali sami. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie, hráči ukázali veľký charakter a napokon sme mohli aj zvíťaziť."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Myslím si, že sme videli zaujímavý, dobrý zápas na ťažkom teréne. My sme dominovali v prvom polčase, viedli sme 2:0 a mohli sme pridať aj tretí gól. Keby Smetana premenil svoju príležitosť, Slovan by sa z toho už asi len ťažko spamätal. Cez polčasovú prestávku domáci tréner výborne prestriedal, druhý polčas bol úplne iný. Pred zápasom by som bral aj remízu, napokon však môžeme byť radi, že sme neprehrali. Domáci mali totiž v závere veľký tlak."

• Zdroj: SITA, huste.tv