Klasiku vo Val di Fiemme ukoristila Kowalczyková

Justyna KowalczykováJustyna Kowalczyková Zdroj: SITA

VAL DI FIEMME - Víťazkou pretekov v behu na lyžiach žien na 10 km klasickou technikou s hromadným štartom v talianskom Val di Fiemme, ktoré boli 7. etapou prestížneho seriálu Tour de Ski, sa stala líderka celkovej klasifikácie a vedúca žena v hodnotení Svetového pohára Poľka Justyna Kowalczyková. Druhá skončila Therese Johaugová z Nórska, tretiu priečku obsadila Talianka Marianna Longová.

Od štartového výstrelu nasadili Poľka Kowalczyková s Nórkou Johaugovou neuveriteľne rýchle tempo a doslova ušli zvyšku štartového poľa. V polovici trate mali už takmer polminútový náskok a ten postupne narastal. Kilometer nastúpila Poľka a Nórka to nezachytila. Longová prišla do cieľa o takmer minútu za víťazkou.

Slovenka Alena Procházková, ktorá bola v celkovom poradí na 10. mieste, musela preteky vzdať pre ochorenie horných dýchacích ciest.

Výsledky - 10 km klasickou technikou s hromadným štartom: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 30:27,6 min, 2. Therese Johaugová (Nór.) +6,3 s, 3. Marianna Longová (Tal.) +55,7, 4. Marte Eldenová (Nór.) +1:01,4, 5. Aino-Kaisa Saarinenová (Fín.) +1:14,0, 6. Arianna Follisová (Tal.) +1:20,8, 7. Marthe Krstoffersenová (Nór.) +1:25,1, 8. Katrin Zellerová (Nem.) +1:28,1, 9. Petra Majdičová (Slovin.) +1:32,0, 10. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +1:33,3