Federer: Koniec jednej éry? Opýtajte sa o 6 mesiacov

Roger Federer
Roger Federer

MELBOURNE - Posledných jedenásť grandslamových titulov si rozdelili medzi seba, ale na tohtoročnom Australian Open sa tak nestane. Španielsky tenista Rafael Nadal vypadol v Melbourne vo štvrťfinále a Švajčiar Roger Federer v semifinále. Je to koniec jednej tenisové éry?

 

"Ľudia rýchlo zabúdajú. Opýtajte sa o šesť mesiacov," povedal Federer po prehre v semifinále so Srbom Novakom Djokovičom.

 

Nadal a Federer vyhrali dohromady 21 z posledných 23 grandslamových turnajov. Na Australian Open im naposledy zobral titul Djokovič v roku 2008. Potom už narušil hegemóniu Nadala a Federera len Argentínčan Juan Martín del Potro na US Open 2009.

 

Federer vyhral pred cestou do Melbourne svoj 67. titul, keď triumfoval v Dauhe. Na Australian Open však neuspel. "Nedokázal som to?" reagoval  trochu podráždene na otázku, čo hovorí tomu, že v Melbourne titul neobháji. "Nie, nedokázal som to," sám si aj odpovedal.

 

Nad jeho sily bol podobne ako v semifinále minuloročného US Open Djokovič. "Narazil som na súpera, ktorý hral výborne a bol lepší. Bol som pripravený hrať ešte ďalšie dva sety, ale bohužiaľ som ho k tomu nedonútil. Bol príliš dobrý," povedal Švajčiar.

 

"Hral výborne dôležité lopty a ja, aj keď som nehral zle, som asi dôležité lopty tak dobre nezvládol, čo rozhodlo. Nič ale neľutujem," zhodnotil Federer."Som pre ďalších pätnásť turnajov sezóny optimistom. Odchádzam s dobrým pocitom," dodal.

 


Zdroj:
ČTK, youtube
Foto:
SITA

DISKUSIA