Bryanovci víťazmi štvorhy, z Melbourne už piata trofej

Bob a Mike Bryanovci s trofejouBob a Mike Bryanovci s trofejou Zdroj: SITA

MELBOURNE - Americkí bratia Bob a Mike Bryanovci nasadení ako prví zvíťazili vo finále štvorhry na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne nad trojkami súťaže, Indmi Mahešom Bhupáthím a Leanderom Paesom, za 68 minút 6:3, 6:4.

 

Využili polovicu zo štyroch brejkbalov, zdolaní ani jednu z rovnakého počtu možností. Američania si odnášajú spoločný šek na 454 500 dolárov, Ázijčanom patrí 227 250.

 

Kalifornské dvojičky zavŕšili čistý hetrik na otvorených majstrovstvách Austrálie, na ktorých sa okrem ročníkov 2009 - 2011 radovali už aj v sezónach 2006 a 2007. Celkovo si Bryanovci pripísali jubilejnú 10. trofej vo štvorhre na úrovni "veľkej štvorky".

 

Bhupáthí a Paes, ktorí v tejto sezóne obnovili svoju spoluprácu, neuspeli v deblovom finále v metropole Victorie už v roku 1999. Nepodarilo sa im skompletizovať tzv. kariérny Grand Slam. V Melbourne Parku predtým naposledy spoločne hrali v sezóne 2002.

 

"Máme obrovský rešpekt pred našimi dnešnými súpermi, sú to legendy a ikony. S nimi opäť pokope je naše odvetvie príťažlivejšie. Je skvelé mať ´Indický expres´ nazad. Dodáva to čosi navyše," uviedol Bob Bryan. Paes povedal: "Bryanovci dnes odohrali skvelý zápas. Ak by netrafili 83 % prvých podaní, ale - povedzme - 76%, mohol to byť úplne iný príbeh. Prehrali sme však s najlepšou dvojicou na tejto planéte."Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-3) 6:3, 6:4

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články